مسترکار - دنیای خودرو

سو استفاده از كمبود روغن ادامه دارد!

سو استفاده از كمبود روغن ادامه دارد! در حالیكه به تازگی اعلام شده فروش روغن مصرف خانوار به واحدهای صنفی و مصرف كنندگان منوط به خرید سایر اقلام، از مصادیق فروش الزامی است، گزارش های دریافتی ایسنا نشان میدهد همچنان برخی فروشگاه ها از كمبود روغن در بازار سوء استفاده می نمایند.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، گزارش های دریافتی ایسنا نشان میدهد در بعضی فروشگاه ها فروش روغن از یک برند منوط به خرید سایر اقلام از همان برند شده است. البته مسئولان فروشگاه اذعان کرده اند که شرکت فروشنده هم، فروش روغن خودرا مشروط به خرید اقلام دیگر آن برند کرده است.
این در حالیست که بتازگی معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران تاکید کرده که فروش روغن مصرف خانوار به واحدهای صنفی و مصرف کنندگان منوط به خرید سایر اقلام، از مصادیق فروش الزامی است.
البته بررسی های میدانی بازرسان سازمان صمت استان تهران نیز طی روزهای اخیر نشان میدهد برخی از شرکت های پخش و صنوف توزیعی، فروش روغن با مصرف خانوار را منوط به خرید سایر اقلام کرده اند.
گفتنی است که شهروندان می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی مراتب را به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند.
اواخر شهریورماه بود که عرضه روغن جامد در فروشگاه ها کم شد و قیمت آن نیز افزایش پیدا کرد. کمتر از یک ماه بعد نیز روغن مایع در بازار کمیاب شد؛ بطوریکه این کالا یا در مغازه ها و فروشگاه های بزرگ نبود یا به هر نفر تنها یک روغن فروخته می شد. بااینکه بنا بر وعده مسئولان مربوطه قرار بود از هفته گذشته روغن در بازار توزیع و مشکل این کالای پرمصرف حل شود، اما بنظر می رسد این وعده خصوصاً در بخش روغن جامد هنوز بطور کامل عملیاتی نشده است. البته بتازگی معاون دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صمت از تامین و توزیع ۱۴۰ هزار تن روغن (مایع خوراکی و جامد بخش صنف و صنعت) از محل ذخایر راهبردی کشور آگاهی داد و اظهار داشت که "ظرف یک ماه آینده کل مشکل روغن حل خواهد شد".
آمارهای انتشار یافته از طرف وزارت صمت نیز حاکی از این است که بیشترین کاهش تولید طی هفت ماهه نخست امسال مربوط به روغن تولید شده نباتی بوده که ۲۰.۲ درصد کاهش از حدود یک میلیون و ۲۹ هزار تن در هفت ماهه اول سال قبل به ۸۲۱ هزار و ۱۰۰ تن در زمان مشابه امسال رسیده است.
منبع:

1399/09/01
16:16:32
1113
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , صنعت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو