مسترکار - دنیای خودرو

نحوه فعالیت شهرك های صنعتی در وضعیت محدودیت های كرونائی

نحوه فعالیت شهرك های صنعتی در وضعیت محدودیت های كرونائی طبق اعلام سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران، جریان فعالیت واحدهای تولیدی مستقر در شهرك ها و نواحی صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی تابعه بدون وقفه تداوم می یابد، اما در هفته پیش رو حضور كاركنانی كه ضروری می باشد، حداكثر تا میزان یك چهارم مجاز خواهد بود.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، پیرو بخشنامه های قبلی سازمان اداری و استخدامی کشور و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا بمنظور اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت ها متناسب با وضعیت و روند بیماری کووید ـ ۱۹ در شهرهای کشور و باتوجه به دستور ریاست محترم جمهوری و بمنظور قطع زنجیره انتقال بیماری، در هفته پیش رو (هشتم تا ۱۳ آذر ماه ) سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران درباب نحوه فعالیت سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و شرکت های تابعه واقع در شهرهای با شرایط هشدار قرمز در وضعیت محدودیت های کرونائی اطلاعیه ای صادر کرده است.
بر طبق این اطلاعیه حضور کارکنانی که به تشخیص سرپرست، معاونان و مدیران مستقل سازمان و مدیران عامل شرکت های تابعه ضروری می باشد، حداکثر تا میزان یک چهارم مجاز خواهد بود، و این کاهش نیروی انسانی شامل همه کارکنان شاغل با هرگونه قرارداد همکاری است. همین طور تعیین جانشین در زمان عدم حضور معاونان سازمان و شرکت های تابعه حداکثر به مدت یک روز در هفته لازم است.
همین طور طبق اعلام سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ضرورت حضور هریک از کارکنان، یک روز قبل بوسیله معاونت یا مدیریت مرتبط به آنان اطلاع رسانی خواهد شد، بدین سبب لازم است کارکنان در طول هفته پیش رو در دسترس باشند. ضمناً سایر کارکنان موظف اند با هماهنگی و نظارت مدیران مربوطه، با بهره گیری از زیرساخت های به وجود آمده برای انجام وظایف از منزل (دورکاری)، وظایف و ماموریت های اصلی دستگاه را انجام و به متقاضیان خدمات ارائه نمایند.
در این میان مقرر شده در تمامی وضعیت های سه گانه شرایط هشدار، جلسات داوری و ماموریت های اداری غیرضروری همچنان لغو شود و معاونان و مدیران مستقل سازمان و مدیران عامل شرکت های تابعه موظف اند از اعزام کارکنان خود به ماموریت های اداری غیرضروری اجتناب کنند. در موارد ضروری نیز جلسات به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار می شود.
همین طور سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از تمامی متقاضیان و طرفین قرارداد شرکت های تابعه درخواست کرده که امور اداری و مراجعات حضوری خودرا به تعویق بیاندازند تا زنجیره شیوع بیماری قطع شود.
البته در این اطلاعیه تاکید شده که جریان فعالیت واحدهای تولیدی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی تابعه قابل تعطیل نبوده و کماکان و بدون وقفه تداوم می یابد. ضمناً حضور مدیران و نمایندگان شرکت های تابعه، مدیران عامل شرکت های خدماتی و HSEE بمنظور پاسخگویی و رفع مشکلات احتمالی بخش های زیرساخت، تولید و خدمات اضطراری در شهرک ها و نواحی صنعتی الزامی است.
در آخر هم خاطرنشان شده که در صورت ستاندن هرگونه تصمیم جدید از طرف قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا، موارد اطلاع رسانی خواهد شد.
گفتنی است که با اوج گیری شمار مبتلایان و فوتی های کرونا از روز شنبه، اول آذر همه مشاغل به جز مشاغل سطح یک تعطیل شدند، ادارات دولتی با یک سوک ظرفیت فعالیت کردند و قوانین منع رفت و آمد نیز اجرا شد. البته طبق اعلام رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در هفته جاری ادارات تعطیل هستند، مگر آن عده ای که حضورشان با تشخیص بالاترین مقام دستگاه، ضروری تشخیص داده شود.1399/09/08
21:17:40
899
5.0 از 5
تگهای خبر: تور , تولید , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو