مسترکار - دنیای خودرو
هفت ماهه امسال ثبت شد:

ارزش ۳ میلیارد دلاری صادرات بخش معدن و صنایع معدنی

ارزش ۳ میلیارد دلاری صادرات بخش معدن و صنایع معدنی مستر كار: بررسی كارنامه تجارت خارجی در دوره هفت ماهه امسال ( فروردین لغایت مهر) گویای آنست ارزش صادرات بخش معدن وصنایع معدنی به 3 میلیارد و 49.4 میلیون دلار رسیده كه 16.7 درصد از ارزش صادرات غیرنفتی را به خود اختصاص داد.


به گزارش روز شنبه ایرنا برپایه جداول آماری تجارت خارجی کشور مجموع صادرات بخش معدن و صنایع معدنی در هفت ماهه ابتدایی امسال از نظر حجمی ۲۱ میلیون و ۱۷۶ هزار و۹۲۱ تن به ارزش سه میلیارد و ۴۹ میلیون و ۴۹۰ هزار دلار ثبت شده بود که از نظر وزن و ارزش نسبت به دوره مشابه پارینه ۴۲ و ۴۳ درصد کاهش نشان میدهد.
ارزش کل تجارت خارجی کشور در هفت ماهه ابتدایی امسال به ۳۸ میلیارد و ۲۷۸ میلیون دلار رسید که با وجود کاهش ۲۳ درصدی در ارزش دلاری نسبت به زمان مشابه سال قبل، در مقایسه با شهریورماه که ۳۴ درصد بود، حدود ۱۱ درصد بهبود یافته است.
واردات ۱.۷ میلیاردی بخش معدن
همین طور میزان واردات بخش معدن و صنایع معدنی در دوره هفت ماهه برابر با دو میلیون و ۲۸۰ هزار و ۳۱۲ تن ثبت گردید که ارزش آن بیش از یک میلیارد و ۷۵۴.۷ میلیون دلار است که از نظر وزن و ارزش در مقایسه با هفت ماهه ابتدایی پارینه به ترتیب ۱۶ درصد افزایش و ۳ درصد کاهش دارد.
براساس آمار گمرک ایران در ۷ ماهه سهم صادرات از کل تجارت خارجی ۶۵ میلیون و ۵۷۳ هزار تن به ارزش ۱۸ میلیارد و ۲۳۸ میلیون دلار و سهم واردات ۱۹ میلیون و ۳۳۲ هزار تن به ارزش ۲۰ میلیارد و ۴۰ میلیون دلار بود.
تراز مثبت صادرات بخش معدن
بررسی آمار تجارت خارجی کشور در بخش معدن و صنایع معدنی گویای ان است که تراز به نفع صادرات کشور با رقم بیش از یک میلیارد و ۲۹۴.۷ میلیون دلار است و پیش بینی شده تا اختتام امسال نیز در این بخش شاهد تراز مثبت باشیم.
میزان صادرات پارینه بخش معدن وصنایع معدنی حدود ۸.۵ میلیارد دلار اعلام گردید و نردیک به ۲۰ درصد از ارزش صادرات غیر نفتی را به خود اختصاص داد.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، طی ۷ ماهه ۹۹ عمده مقاصد کالاهای صادراتی به ترتیب عراق با چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار، چین با چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار، امارات متحده عربی با دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار، ترکیه با یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار و افغانستان با یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار بود.منبع:

1399/09/09
11:58:48
1223
5.0 از 5
تگهای خبر: صادرات , كالا , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو