مسترکار - دنیای خودرو

ایران در جایگاه نوزدهمین صادركننده شمش فولادی دنیا قرار گرفت

ایران در جایگاه نوزدهمین صادركننده شمش فولادی دنیا قرار گرفت ایران در سال 2019 در صادرات شمش فولادی در رتبه 19 و در صادرات محصولات فولادی در جایگاه 53 دنیا قرار گرفت.


گزارش روز شنبه ایرنا حاکی می باشد، بر طبق اعلام وب سایت Trade Map در سال ۲۰۱۹ ایران از نظر واردات جهانی فولاد خام (شمش) در میان ۱۹۶ کشور، رتبه ۱۵۹ را به خود اختصاص داد.
ایران دارنده رتبه ۵۳ در صادرات محصولات فولادی
ایران در بخش صادرات محصولات فولادی در میان ۱۹۵ کشور به جایگاه ۵۳ در سال ۲۰۱۹ رسید و ضمن اینکه رتبه کشورمان از واردات جهانی محصولات فولادی در بین ۲۲۶ کشور برابر با ۸۵ بود.
واردات ۳۰۲ میلیون دلاری محصولات فولادی
براساس اعلام وب سایت مزبور، میزان واردات فولاد خام و محصولات فولادی کشورمان در سال ۲۰۱۹ به ترتیب ۴۲ و ۳۰۲ میلیون دلار ثبت شده بود.
ضمن اینکه صادرات فولاد خام و محصولات نیز در همین سال به ترتیب ۳۱۲ و ۲۵۲ میلیون دلار را نشان میدهد.
تولید ۲۶.۸ میلیون تن شمش در سال ۹۸
معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت به نقل از منبع مزبور آورده است، پارینه مجموع تولید فولاد خام (شمش) ۲۶.۸ میلیون تن ثبت گردید و میزان محصولات فولادی هم به رقم ۲۰.۶ میلیون تن رسید.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، آمارهای تجارت خارجی در هفت ماهه ابتدایی امسال گویای صدور چهار میلیون و ۳۷۵ هزار و ۸۵۱ تن زنجیره و محصولات فولادی به ارزش یک میلیارد و ۵۹۰ میلیون دلار است که ۷۶.۸ درصد در بخش شمش فولادی به بیلت و بلوم اختصاص داشت، ضمن اینکه ارزش صادرات هفت ماهه ۹۹ نسبت به زمان مشابه کاهش ۳۷ درصدی دارد.
سال گذشته، مجموع صادرات شمش و محصولات فولادی از ۱۰.۵ میلیون تن هم فراتر رفت.
واردات زنجیره و محصولات فولادی در هفت ماهه ابتدایی امسال به رقم ۶۳۳ هزار و ۶۶۵ تن رسید که در مقایسه با دوره مشابه پارینه افزایش ۵۱ درصدی را نشان میدهد.
ارزش واردات زنجیره و محصولات فولادی در دوره فروردین لغایت مهر ۹۹ بیش از ۷۱۴.۶ میلیون دلار ثبت گردید که در مقایسه با زمان مشابه در سال ۹۸ رشد ۳۲ درصدی را ثبت نمود.
صادرات شمش فولادی در هفت ماهه امسال به رقم سه میلیون و ۱۹۱ هزار تن رسید که از این رقم سهم بیلت و بلوم ۷۶.۸ درصد ثبت گردید.
انجمن تولید کنندگان فولاد ایران آمار داد که صادرات بیلت و بلوم در هفت ماهه امسال دو میلیون و ۴۵۱ هزار تن و اسلب هم برابر با ۷۴۰ هزار تن بود.
میزان واردات بیلت و بلوم در هفت ماهه امسال نسبت به زمان مشابه پارینه به رقم سه هزار تن رسید که افزایش ۵۰ درصدی را نشان میدهد.منبع:

1399/09/15
23:09:49
1036
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , سایت , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو