مسترکار - دنیای خودرو

رشد 21 و سه دهم درصدی تولید خودروی سواری در 8 ماهه سال جاری

رشد 21 و سه دهم درصدی تولید خودروی سواری در 8 ماهه سال جاری بررسی آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۵۴۲ هزار و ۶۰۰ دستگاه خودروی سواری از آغاز سال جاری تا آخر آبان ماه است. آماری که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۱.۳ درصدی را نشان داده است.


به گزارش روز شنبه ایرنا از آمارهای یاد شده، در این زمان ۵۲ هزار و ۸۲۸ دستگاه وانت از جانب خودروسازان داخلی تولید شد که در هم سنجی با سال گذشته رشد ۲۰.۴ درصدی داشته است.
تولید اتوبوس، مینی بوس و ون، اما در این زمان کاهشی بود و با ثبت افت ۶.۱ درصدی به یک هزار و ۱۸۸ دستگاه رسید.
این گزارش حاکی می باشد در بخش خودرو های کشاورزی، کارخانجات داخلی تا آخر آبان ماه موفق به تولید ۳۸۳ دستگاه کمباین و ۱۳ هزار و ۳۹۵ دستگاه تراکتور شدند که به ترتیب حاکی از رشد ۴۱.۳ درصدی و ۹.۱ درصدی است.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، «علیرضا رزم حسینی» وزیر صنعت، معدن و تجارت روز چهارشنبه هفته گذشته (۱۹ آذرماه) در نشست هم اندیشی با مدیران رسانه های کشور، با بیان اینکه کیفیت، تنوع و قیمت خودرو تولید داخل در شان مردم ایران نیست، اضافه کرد: بسته اصلاح صنعت خودرو را عرضه شده که بزودی نهایی می شود.
وی با تکیه بر اینکه باید رقبای جدید در حوزه خودروسازی وارد شوند، اظهار داشت: بخش خصوصی باید تقویت شود.
رزم حسینی با نگاه به آمارها در حوزه خودرو، افزود: افزایش تولید ۵۰ درصدی در حوزه خودرو پیشبینی شده است که تا آخر سال محقق شود و در همین چند ماه اخیر هم ایران خودرو و سایپا افزایش تولید داشتند.منبع:

1399/09/23
13:34:22
1130
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو