مسترکار - دنیای خودرو

تولید بیشتر از یك میلیون تن كنسانتره زغالسنگ در ۸ ماه سال ۹۹

تولید بیشتر از یك میلیون تن كنسانتره زغالسنگ در ۸ ماه سال ۹۹ به گزارش مستر کار تولید کنسانتره زغالسنگ در هشت ماهه سال جاری به رقم یک میلیون و ۶۹ هزارتن رسید که در مقابل تولید یک میلیون و ۹۵ هزار تن عملکرد دوره مشابه سال گذشته افت ۲.۳ درصدی دارد.


گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا برپایه آمارهای مقدماتی وزارت صنعت، معدن وتجارت گویای آنست که هفت ماهه امسال میزان تولید کنسانتره زغالسنگ ۹۱۹.۷ هزار تن بود و در مقایسه با زمان مشابه سال قبل که ۹۰۵.۳ هزار تن بود، افزایش ۱.۶ درصدی داشت.
ضمن اینکه میزان تولید کنسانتره زغالسنگ در مهرماه امسال برابر با ۱۴۹.۲ هزار تن بود و در مقایسه با شهریور ماه که ۱۲۹.۳ هزار تن، افزایش ۱۵.۴ درصدی ثبت نمود.
میزان تولید کنسانتره در نیمه نخست امسال به رقم ۷۶۲.۹ هزار تن رسید که از این مقدار ۱۶.۶ درصد مربوط به عملکرد شهریور ماه است.
برپایه جداول آماری وزارت صنعت، میزان تولید کنسانتره زغالسنگ در نیمه نخست پارینه به میزان ۷۸۶.۹ هزار تن ثبت شده بود.
همچنین بررسی عملکرد ۶ ماهه امسال در زمینه تولید کنسانتره زغالسنگ نشان میدهد که در ماه های مرداد و شهریور در مجموع با ۲۷۴.۷ هزار تن تولید سهم ۳۶ درصدی را به خود اختصاص دادند که در مرداد ماه ۱۴۷.۶ هزار تن تولید شده بود.
برابر آمارهای سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو) هم در زمینه میزان استخراج زغالسنگ از واحدهای البرز مرکزی و طبس در مدت ۶ ماهه ابتدایی امسال رقم ۹۱۱ هزار و ۶۸۴ تن ثبت شده بود.
علاوه براین میزان تولید کنسانتره زغالسنگ در واحد های یاد شده در ۶ ماهه نخست امسال رقم ۳۴۹ هزار و ۶۹۸ تن به ثبت رسید.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، آمارهای انجمن زغالسنگ ایران نشان میدهد که تولید کنسانتره زغالسنگ کشور سالیانه ۱.۵ میلیون تن است، در صورتیکه مصرف داخلی به حدود دو میلیون تن می رسد و پیش بینی شده با بهره برداری از واحدهای جدید در سال ۱۴۰۰ مصرف این ماده معدنی به ۳.۵ میلیون تن خواهد رسید.
برآورد شده که کشور برای تامین نیاز واحد های فولادسازی آتی، سالیانه هفت میلیون تن زغالسنگ خام باید استخراج کند که کمبود باید با نوسازی معادن فعلی و تجهیز معادن جدید صورت گیرد.
همچنین قیمت پایه کنسانتره زغالسنگ برمبنای ۲۶.۵ درصد قیمت شمش فولاد خوزستان در بورس کالا تعیین می شود، اما در وضعیت کنونی تولید کنندگان زغالسنگ خواهان افزایش این نرخ شده اند.


1399/09/26
13:19:24
1144
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , صنعت , فولاد , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو