مسترکار - دنیای خودرو
یك مسئول خبر داد:

ارائه یك هزار میلیارد تومان تسهیلات به عشایر

ارائه یك هزار میلیارد تومان تسهیلات به عشایر لرستان معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور عشایری اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه بالای یک هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان برای تولید گوشت قرمز به عشایر اختصاص داده شده است.


میر آخورلی امروز سوم دیماه در مراسم معارفه مدیرکل امور عشایری لرستان با اشاره به جمعیت عشایری کشور اظهار نمود: جمعیت عشایری کشور یک میلیون و ۱۷۰ هزار نفر در قالب ۲۳۰ هزار خانوار بوده که ۲۴ تا ۲۵ میلیون رأس دام را در اختیار دارند و عمده فعالیت آنها تولید گوشت قرمز است.
وی ادامه داد: جمعیت عشایری نسبت به جمعیت کشور یک و هشتم درصد است و در طول ۵۰ سال قبل بطور مطلق ثابت مانده برای اینکه شرایط طبیعت اجازه افزایش جمعیت را نمی دهد.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور عشایری با اعلان اینکه دولت در برنامه ششم موقعیت های خوبی را احیا کرد، اظهار داشت: در برنامه پنجم توسعه تنها از یک محل برای پشتیبانی از عشایر تامین اعتبار می شد آن هم در کنار روستا اما در برنامه ششم ۱۷ محل برای پشتیبانی از عشایر تعریف شد و اعتبارات خوبی هم در قالب کمک های بلاعوض و هم تسهیلات تخصیص داده شد.
میرآخورلی افزود: این اعتبارات در امتداد خدمات رسانی، تعمیر جاده، راه اندازی پل، پنل خورشیدی و مواردی از این قبیل هزینه شد، هر چند این اعتبارات اندک است اما در جای خود قابل تامل است.
بگفته وی در برنامه ششم توسعه بالای یک هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان به عشایر برای تولید گوشت قرمز اختصاص داده شد که قسمتی از این تسهیلات در قالب ماده ده- دوازده و برگشت پنج ساله کمک خوبی بود.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور عشایری اضافه کرد: در ماده ۵۲ نیز برنامه خوبی طراحی شد؛ حدود ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ده درصدی در امتداد زنجیره تولید گوشت قرمز به عشایر اختصاص پیدا کرد، همین طور در قالب مالیات بر ارزش افزوده فصل خوبی قانونی شد که حدود ۲۵۰ میلیارد تومان در قالب مالیات بر ارزش افزوده به عشایر تخصیص داده شد
میرآخورلی بیان کرد: در بند پ تبصره ۴ با اذن مقام معظم رهبری در دو سال قبل حدود ۴۱۰ میلیارد برای ایجاد شبکه آب رسانی تخصیص داده شده است.
وی افزود: با توجه به این که ۳۴ میلیون هکتار از عرصه مراتع درجه یک در اختیار عشایر است، بدین سبب سیاست سازمان عشایری این است که برای برداشت گیاهان دارویی به آنها کمک گردد.
این مقام مسئول در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه عشایر بطور متوسط ۲۵ درصد گوشت قرمز را تولید می کند، اظهار داشت: هدف از تسهیلات پرداخت شده در برنامه های ماده ده- دوازده همین طور بند پ ماده ۵۲ افزایش راندمان در تولید گوشت قرمز است.
میرآخورلی اظهار نمود: هم اکنون از هر ۱۰۰ راس میش حدود ۷۰ تا ۷۵ راس بره تولید می شود که به دنبال افزایش این ضریب هستیم، ظرف چهار سال قبل تولید گوشت قرمز از ۱۷۵ هزار تن به ۲۰۰ هزار تن بالا رفته است.
وی اشاره کرد: پیش بینی ما این است در صورت مدیریت گله، تغذیه و اصلاح نژاد بیست درصد راندمان تولید گوشت قرمز را بالا ببریم و در یک بازه زمانی ۵ ساله ۴۰ هزار تن افزایش تولید گوشت قرمز داشته باشیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان عشایری در آخر با اشاره به اینکه تغذیه با جو جواب نمی دهد به عشایر سفارش کرد: درآموزش تغذیه، مدیریت و اصلاح نژاد با امور عشایری همکاری کنند، برای اینکه این امر درآمد آنها را افزایش و از سویی هزینه دولت را می کاهد.1399/10/04
17:09:55
1123
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , جاده , خدمات , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو