مسترکار - دنیای خودرو

مشاركت ۲ بانك تخصصی در طرح های توسعه ای خراسان جنوبی

مشاركت ۲ بانك تخصصی در طرح های توسعه ای خراسان جنوبی به گزارش مستر کار بانک صنعت و معدن مشارکت در طرح توسعه زغال سنگ پروده طبس را پذیرفت و مدیرعامل بانک کشاورزی با پرداخت تسهیلات ویژه به متقاضیان بخش کشاورزی در خراسان جنوبی موافقت نمود.


استاندار خراسان جنوبی روز دوشنبه با مدیرعامل بانک صنعت و معدن دیدار نمود و مذاکرات این نشست به پذیرش مشارکت بانک صنعت و معدن در طرح توسعه زغال سنگ پروده طبس انجامید.
براساس این توافق و مشارکت بانک صنعت و معدن با شرکت صدر تأمین (سرمایه گذار زغال سنگ پروده) ۹۰۰ میلیارد تومان برای توسعه این واحد فرآوری سرمایه گذاری می شود.
ایجاد یک خط استخراج معدنی جدید و اشتغالزایی هزار نفر از نتایج این سرمایه گذاری خواهد بود.
استاندار خراسان جنوبی با حضور در دفتر «حسین مهری» مدیرعامل بانک صنعت و معدن به تشریح ظرفیت های استان پرداخت و از برنامه ریزی های صورت گرفته برای بهره برداری هرچه بیشتر از این ظرفیت ها گفت.
حمید ملانوری ضمن اشاره به اینکه سند توسعه خاوران در جهت توسعه همه جانبه، پایدار و متوازن استان تدوین شده است اضافه کرد: طبق این سند ما از حضور سرمایه گذاران استقبال می نماییم و شرایط را برای فعالیت آنها تسهیل می نماییم.
وی ضمن اشاره به استعدادهای معدنی و صنعتی استان، مشارکت و سرمایه گذاری در واحدهای مرتبط را خواهان شد.
استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: ایجاد و توسعه صنایع فرآوری جوار معدنی در جهت بهره وری بیشتر از ذخایر، از برنامه های استان است.
شرکت زغال سنگ پروده طبس با ظرفیت استخراج سالانه یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن زغال سنگ کک شو در شهرستان طبس مشغول فعالیت است.
در این واحد فرآوری ذخایر معدنی سالانه ۷۵۰ هزار تن کنسانتره زغال سنگ هم تولید می شود و ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند.
طبس بزرگترین و مهمترین شهرستان معدنی خراسان جنوبی است که ۷۶ درصد ذخایر زغالی کشور را در خود جای داده و بزرگترین حوضه زغال سنگ کک شو ایران در این منطقه است.


موافقت با پرداخت تسهیلات ویژه به متقاضیان بخش کشاورزی
استاندار خراسان جنوبی همینطور موافقت مدیرعامل بانک کشاورزی را برای پرداخت تسهیلات ویژه به متقاضیان بخش کشاورزی دریافت کرد.
ملانوری امروز با حضور در دفتر کار «روح الله خدارحمی» مدیرعامل بانک کشاورزی، توجه ویژه این حوزه را برای پشتیبانی از سرمایه گذاران بخش کشاورزی خواهان شد.
وی ضمن اشاره به طرح راه اندازی هزار هکتار گلخانه استان و دستور ویژه وزیر جهاد کشاورزی در پرداخت ۴۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای تحقق این طرح در مسافرت به خراسان جنوبی، خاطرنشان کرد: از مجموع اعتباراتی که دکتر خاوازی در مسافرت به استان وعده داده بودند تا این لحظه مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده و مابقی این اعتبار، مساعدت بانک کشاورزی را می طلبد.
استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: پرداخت تسهیلات کم بهره و ارزان قیمت، مشوق خوبی برای ترغیب افراد به مشارکت و سرمایه گذاری در این طرح است.
وی از محصولات استراتژیک زرشک، عناب و زعفران استان اظهار داشت که با عنایت به اقلیم منطقه، اهمیت در بهبود درآمد خانوارهای روستایی و کشاورز، ارزآوری برای کشور و کم آب بر بودن، طی سالهای اخیر در اولویت کشت های استان قرار گرفته است.
ملانوری تصریح کرد: با عنایت به این که زرشک و عناب از سال پنجم و زعفران از سال سوم به درآمد اقتصادی می رسد، لازم است مدت زمان بازپرداخت تسهیلات افزایش یابد.
وی افزود: هم اکنون مدت زمان تعیین شده برای بازپرداخت تسهیلات عناب، زرشک و زعفران پنج سال است.
استاندار خراسان جنوبی به ۲۹ مجتمع دامپروری در دست راه اندازی اشاره نمود و اظهار داشت: این مجتمع ها در جهت پرورش دام های سبک و سنگین اصلاح نژاد شده، راه اندازی می شوند.
وی با تکیه بر نقش این واحدهای دامی در تحقق عنوان سال و جهش تولید اضافه کرد: پرداخت تسهیلات کم بهره می تواند به حمایت ویژه از متقاضیان این بخش منجر شود.
ملانوری بخش های کشاورزی و دامپروری را از مهمترین محورهای اقتصادی استان عنوان نمود که در اشتغالزایی و درآمد بخش زیادی از افراد جامعه هم تأثیر دارند.
موافقت مدیرعامل بانک کشاورزی با تأمین و پرداخت کل تعهد وزیر جهاد کشاورزی در استان با اولویت طرح های گلخانه ای، قول پیگیری افزایش ۲ ساله در بازه زمانی تعیین شده برای بازپرداخت تسهیلات محصولات استراتژیک در کارگروه اعتبارات بانک با نظر مساعد و همینطور پرداخت تسهیلات کم بهره به متقاضیان سرمایه گذاری در مجتمع های دامداری، دامپروری و پرورش شترمرغ صنعتی که توجیه اقتصادی دارند، از نتایج این نشست بود.


1399/10/09
12:34:56
795
0.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو