مسترکار - دنیای خودرو
مدیرعامل چادرملو:

انقلابی در عرصه معدنكاری ایران در راهست

انقلابی در عرصه معدنكاری ایران در راهست به گزارش مستر کار مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو ضمن مثبت ارزیابی کردن شرایط و قیمت مواد معدنی در سال نو میلادی و برنامه های عرضه شده توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص ابطال پهنه های بلاتکلیف، اجرایی شدن تنها همین یک برنامه را عامل انقلابی درحوزه معدن ایران دانست.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، مهندس ناصر تقی زاده با اشاره به اینکه به نظر می آید در سال جدید میلادی شاهد افزایش قیمت فلزات باشیم اما، بازار داخلی ما مستقیماً متاثر از افزایش قیمت های جهانی نخواهد بود، شرایط و قیمت مواد معدنی در سال نو میلادی را مثبت ارزیابی و اظهار نمود: قیمت محصولات معدنی منطقی به نظر می رسد؛ البته ما برای فروش مواد معدنی خیلی متاثر از قیمت های بازار جهانی نیستیم؛ چونکه قیمت گذاری محصولات معدنی در داخل کشور، بسیار کمتر از نرخ تبدیلی آن در خارج از کشور است.
طبق اعلام شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، مدیر عامل این شرکت، خاطر نشان کرده است که اینطور که به نظر می آید، ما در سال آینده میلادی باز هم شاهد افزایش قیمت مواد معدنی باشیم. این افزایش قیمت در خارج از کشور، منجر به افزایش قیمت ها در داخل کشور خواهد شد. البته این افزایش قیمت ها نه به صورت فوری و متناسب با آن، بلکه با شیب کمتری همراه خواهد بود.
تقی زاده در ارتباط با برنامه های وزارت صمت برای بهبود وضعیت معدن کاری در شرایط فعلی، خاطرنشان کرد: برنامه ای که از جانب وزیر صمت جهت ابطال پهنه های بلاتکلیف عرضه شده، بسیار اثر بخش است؛ چنانچه تنها همین برنامه به صورت کامل اجرایی شود نه تنها انقلابی در عرصه معدن کاری ایران ایجاد خواهد ش بلکه با این اقدام زمینه کار کردن شرکتهای گوناگون بر روی این مناطق ایجاد می شود. نباید همچون گذشته، صرفاً با ثبت محدوده، کاغذ خرید و فروش شود؛ بنابراین امیدواریم که این طرح به صورت کامل اجرا شود.
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو ضمن تاکید براینکه ما در بخش منابع انسانی هیچگونه کمبودی نداریم و ظرفیت نیروهای متخصص در کشور وجود د ارد، اظهار داشت: به جز معادن زیرزمینی که کمی از دانش روز عقب هستیم؛ در مابقی معادن ما نیروهای متخصص و زبده زیادی داریم. همینطور در بخش ماشین آلات هم مشکل جدی جهت تهیه وجود ندارد اما به لیل قیمت بالای ارزهای خارجی، در بعضی مواقع خرید ماشین آلات به صرفه نیست.
تقی زاده در انتها با بیان اینکه، بازار مواد معدنی داخلی، هنوز نتوانسته است خویش را با قیمت های روز وفق دهد؛ اضافه کرد: به همین خاطر بعضی از ماشین آلات معدنی که بعضاً قیمتی ۲۰ الی ۳۰ میلیارد تومانی دارند؛ برای خریدار خود مقرون به صرفه نیستند. البته تنها در بخش ماشین آلات حفاری در کشور، کمبود داشته ایم که مشکل آن هم با واردات حل شده و برای واردات آن مشکلی نداریم.1399/10/10
01:06:46
1167
0.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو