مسترکار - دنیای خودرو

قوانین جدید چین برای مقابله با قوانین تجاری ضدچینی

قوانین جدید چین برای مقابله با قوانین تجاری ضدچینی مستر کار: وزارت بازرگانی چین روز شنبه مقررات جدیدی برای مقابله با قوانین غیرموجه و محدودیتهایی که از طرف کشورهای خارجی مقابل شرکتها و شهروندان چینی وضع می شود، منتشر نمود.به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، مقررات در زمینه قوانین خارجی غیرموجه در وب سایت وزارت بازرگانی چین انتشار یافته و مکانیزمی را برای ارزیابی نتایج حقوقی چنین وقایعی تعیین کرده است.

طبق این مقررات، افراد یا تشکیلات چینی که به سبب مقررات خارجی از مشارکت در فعالیت اقتصادی و تجاری عادی با دولتها یا شهروندان دولتهای خارجی منع شده اند، باید ظرف مدت ۳۰ روز موضوع را به وزارت بازرگانی گزارش بدهند.

وزارت بازرگانی سپس به بررسی مورد مذکور و ارزیابی نقض احتمالی قانون بین المللی و تاثیر آن روی حاکمیت و امنیت ملی چین و همین طور شهروندان چینی خواهد پرداخت.

هنگامی که یک تشکیلات از عدم تبعیت از مقررات خارجی، ضرر قابل توجهی را متحمل می شود، دستگاههای دولتی مربوط ممکنست حمایتهای لازم را فراهم آورند. همین طور دولت چین در واکنش ممکنست به اقدامات متقابل ضروری متوسل شود.

مقررات جدید در بحبوحه محدودیتهای بیش از پیش دولتهای خارجی به خصوص آمریکا مقابل شرکتهای چینی مختلف اعلام شده اند.

واشنگتن سال قبل با اشاره به نگرانیهای امنیت ملی، محدودیتهایی مقابل شرکت مخابراتی هواوی چین وضع کرد و این شرکت را از دسترسی به قطعات کلیدی برای تولید محصولاتش محروم کرد که موجب فلج شدن کسب وکار تلفن هوشمند هواوی شد.

غول شبکه اجتماعی بایت دنس هم مورد غضب آمریکا واقع شده است. ترامپ در پاییز به این شرکت دستور داد داراییهای مربوط به اپلیکیشن ویدیویی محبوب تیک تاک در آمریکا را به یک شرکت آمریکایی بفروشد یا با ممنوعیت روبرو خواهد شد.

بازار سهام آمریکا هفته گذشته اعلام نمود سه شرکت مخابراتی چینی را به دنبال دستور رئیس جمهور آمریکا برای ممنوعیت سرمایه گذاری شهروندان آمریکایی در شرکتهای سهامی عامی در رابطه با ارتش چین، حذف خواهدنمود.

بر اساس گزارش رویترز، منابع آگاه آگاهی داده اند دولت آمریکا به دنبال افزودن غولهای فناوری علی بابا و تنسنت به فهرست سیاه شرکتهایی است که به باور واشنگتن، تحت کنترل ارتش چین قرار دارند یا با آن در ارتباط هستند.

منبع:

1399/10/20
22:34:39
1035
0.0 از 5
تگهای خبر: اپلیكیشن , امنیت , تور , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو