مسترکار - دنیای خودرو
مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی استان تهران:

واحدهای صنعتی نباید در اولویت قطع انرژی باشند

واحدهای صنعتی نباید در اولویت قطع انرژی باشند به گزارش مستر کار مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران با اعلان اینکه طبق ماده 25 قانون تسهیل کسب وکار، در صورت کمبود انرژی، شهرک های صنعتی نباید در اولویت قطع برق باشند، اظهار نمود: هم در تابستان و زمستان نخستین جایی که در زمان کمبود انرژی همچون برق، آب و گاز قطعی رخ می دهد شهرک های صنعتی است.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، صابر پرنیان، در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به اینکه طبق قانون، انرژی واحدهای تولیدی در زمان کمبود نباید در اولویت قطع قرار بگیرد اظهار نمود: در حدودا تمام شهرک های صنعتی به خصوص تهران حدود ۹۰۰۰ مگاوات کمبود برق در کشور داریم. درحوزه آب نیزدر کشور در شهرک های صنعتی ۱۶ هزار لیتر بر ثانیه باید آب اضافه نماییم تا هم واحدهای فعلی و هم طرح های صنعتی در آستانه بهره برداری کمبود نداشته باشند. به دنبال مشکلات برق و گاز روزهای اخیر و انتقادات واحدها قرار شد برق و گاز واحدهای صنعتی تا حد امکان قطع نشود و اگر هم قرار بر قطع شد حتما با اطلاع قبلی باشد تا به تولید صدمه ای نرسد.
وی ادامه داد: هفته گذشته شرکت گاز بدون اطلاع قبلی گاز چندین واحد صنعتی را قطع کرد، اما پس از پیگیری ها قطعی دیگری نداشته ایم و تا آخر زمستان قول مساعدت داده اند. اگر به سبب قطعی بدون اطلاع گاز و برق یا آب خساراتی به واحدهای تولیدی وارد شود اساسا بوسیله دستگاه قضایی اقدام خواهیم کرد.
جدیدترین وضعیت راه های دسترسی به شهرک های صنعتی
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران در ارتباط با راه های دسترسی شهرک های صنعتی نیز اظهار داشت: در حوزه راه دسترسی شهرک های صنعتی استان تهران، مثل شهرک های بزرگی مثل شمس آباد، عباس عباد و شهرک صنعتی پرند، راه دسترسی دوم را شروع کردیم، شهرک شمس آباد ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، برخی مشکلات اداری داشته که قرار شده است هفته آتی مصوبه را به ما بدهند، تا دهه فجر راه دسترسی دوم زیر بار ترافیکی میرود و مشکل این شهرک صنعتی حل خواهد شد. در حوزه عباس آباد هم پروژه بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، شهرک صنعتی پرند نیز در مرحله طراحی و ستاندن مجوز است.
پرنیان درباره مشکلات راه شهرک های صنعتی اظهار داشت: درقلب پایتخت جهان اسلام، درجایی که ۳۰ کیلومتر با شهر تهران فاصله دارد، بدترین راه را از نظر زیرسازی و رفت و آمد داریم و واحدهای صنعتی و مردم بسیار گله مند هستند.
چرا شهرک صنعتی ملارد فعال نمی شود؟
پرنیان در ادامه با اعلان اینکه شهرک صنعتی ملارد بیش از ۱۴ سال است که مصوبه دولت دارد اما در سالهای گذشته مورد غفلت قرار گرفته، اشاره کرد: استاندار تهران چند ماه پیش بازدید داشته اند و دستور اکید داده اند که این پروژه را فعال نماییم، در چند ماه گذشته اقدامات لازم انجام شده و اعتبارات آن تخصیص پیدا کرده است، در سازمان محیط زیست مصوبه گرفته شده، برای دوحلقه چاه هفته گذشته پیگیری ها انجام شده است، در حقیقت پیش بینی می شود که تا ۱۵ روز آینده تخصیص آب را انجام می دهیم و تا پیش از سال، ۷۴۶ هکتار زمین که مربوط به مصوبه دولت می باشد بتوانیم تحویل بگیریم، خوشبختانه منابع آن نیز که چیزی حدود ۸۰ میلیارد تومان است تامین شده و قول می دهیم اگر ظرف این ۱۵ روز آینده سازمان محیط زیست کشور مجوز آنرا صادر کند پیش از عید طراحی ها را انجام دهیم و فصل بهار سال ۱۴۰۰ آغاز به جذب سرمایه گذار نماییم.
وی همین طور با اشاره به اقدامات شرکت شهرک ها برای حل مشکل آب شهرک های صنعتی اظهار نمود: بزرگترین پروژه تامین آب پایدار شهرک های صنعتی کشور افتتاح شد، این پروژه ۱۵۶ لیتر بر ثانیه آب تامین می کند برای شهرک های صنعتی عباس آباد، خوارزمی، پایتخت، این پروژه علاوه بر تامین آب، ۳۰ هزار فرصت شغلی موجود را تثبیت می کند و فرصت ۷۰ هزار شغل جدید را فراهم می آورد.
بگفته این مقام مسئول هم اکنون پروژه آبرسانی ۳۰۰ لیتر بر ثانیه که ۱۵۰ هزار شغل را پشتیبانی خواهدنمود در حال انجام می باشد، قرارداد آن بسته شده است، یک سال و نیم طول خواهد کشید.
وی در ارتباط با شهرک صنعتی شهید سلیمانی نیز اظهار داشت: در این شهرک امسال بیش از ۱۰۰ جواز ساخت صادر گردیده است و پیش بینی می شود در سال آینده حدود ۸۰ واحد صنعتی به بهره برداری برسد و برنامه ریزی شده که این شهرک صنعتی را تا ۳ هزار هکتار گسترش دهیم.
یک ریال از حق قانونی شهرک های صنعتی پرداخت نشده
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران در ادامه با اشاره به عدم اختصاص یک درصد مالیات ارزش افزوده به شهرک های صنعتی، اظهار داشت: متاسفانه با آنکه تولیدکننده ها بیشترین ارزش افزوده را می دهند تا امروز یک ریال در کل کشور به شهرک های صنعتی اختصاص پیدا نکرده و اگر یک درصد ارزش افزوده که طبق قانون باید به شهرک های صنعتی اختصاص داده شود انجام نشود درسال های آتی خیلی از شهرک ها با مشکل مواجه خواهند شد.
پرنیان درباره مشکل تصفیه خانه شهرک صنعتی عباس آباد نیز اظهار داشت: در شهرک عباس آباد چهار مشکل اساسی در زمینه راه دسترسی، آب، برق و تصفیه خانه وجود دارد که مشکل آب حل شده، در بحث برق هم قرار داد راه اندازی یک پست برق منعقد شده احیانا تا پیش از اختتام سال، ۲۰ مگاوات به برق شهرک اضافه شود. اما در مورد تصفیه خانه چهار هزار متر مکعب در شبانه روز در حال تصفیه است و ۲۵۰۰ هزار متر مکعب در سال نیز در حال اضافه شدن است.
منبع:

1399/10/22
14:54:46
1175
0.0 از 5
تگهای خبر: ترافیك , تور , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو