مسترکار - دنیای خودرو
با سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان؛

كارخانه مكمل های ویتامینه و معدنی در اراك به بهره برداری رسید

كارخانه مكمل های ویتامینه و معدنی در اراك به بهره برداری رسید به گزارش مستر کار مرکزی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی ضمن اشاره به افتتاح کارخانه مکمل های ویتامینه و معدنی اراک، اظهار داشت: این کارخانه سالانه ۶۳۰۰ تن مکمل تولید خواهد نمود.


مجید آنجفی ۲۳ دیماه در آیین بهره برداری از کارخانه تولید مکمل های ویتامینه و معدنی دانه چین در اراک از طرح های بنیاد مستضعفان، که به صورت همزمان با آغاز به کار ۴ طرح بنیاد در کردستان، کرمانشاه، اصفهان انجام شد، اظهار نمود: تولیدات این کارخانه و تهیه مکمل های ویتامینه و معدنی می تواند بگونه ای جیره غذایی دام را اصلاح کند که ارزش افزوده و بهره وری را ارتقا بخشد.
وی با اشاره به اینکه این کارخانه در واقع یکی از قدیمی ترین کارخانجات تولید کنستانتره و مکمل های دامی است، اضافه کرد: کشور در تأمین مکمل های ویتامینه نیازمند واردات است، اما تولید این کارخانه تا ۷ درصد نیاز کشور به این محصولات را می کاهد و این سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان قابل قدردانی است.
آنجفی ضمن اشاره به اینکه استان مرکزی، استانی مهم در تولید گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ کشور است، اظهار داشت: در تولید گوشت قرمز جایگاه سوم کشور در اختیار این استان است و تأمین نیاز جیره غذایی دام استان همواره یکی ازدغدغه ها بوده است که با آغاز به کار این کارخانه بخشی از دغدغه ها رفع می شود و سالانه ۶۳۰۰ تن مکمل تولید خواهد نمود.
وی در مورد وضعیت تولید فرآورده های دامی در استان اظهار نمود: در تولید مرغ سال جاری به مانند سال قبل به تولید ۷۰ هزار تن خواهیم رسید که ۴۰ درصد آن مازاد است و به استان های دیگر ارسال می شود. در تولید گوشت قرمز هم با تولید ۵۵ هزار تن سومین استان تولیدکننده کشور قلمداد می شویم.
رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی اضافه کرد: در تولید تخم مرغ ۵۰ درصد مازاد تولید در استان وجود دارد که تولید سال جاری نسبت به سال قبل گذشته افزایش خواهد داشت و در مجموع، در تولید فرآورده های دامی با ۵۰ درصد تولید مازاد در استان مرکزی روبرو می باشیم.
به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، در این آیین مدیرعامل شرکت دانه چین اراک اظهار داشت: این شرکت فعالیت خویش را از سال ۵۵ شروع کرده است و کارخانه تولید مکمل های ویتامینه و معدنی هم با تلاشهای حدود یک ساله خود امروز در جهت امنیت غذایی، تکمیل چرخه تولید و ایجاد اشتغال پایدار به بهره برداری رسید.


مهدی سوادکوهی ظرفیت این کارخانه را سالانه ۶۳۰۰ تن انواع مکمل های معدنی و ویتامینه دام، طیور و آبزیان عنوان نمود و ضمن اشاره به اینکه این شرکت بیشتر از ۱۰۰ فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم را بوجود آورده است، اظهار داشت: این کارخانه با ۴۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری از جانب بنیاد مستضعفان کشور راه اندازی شده است و حدود ۷ درصد نیاز کشور را در حوزه مکمل ها تأمین می کند و برای راه اندازی این کارخانه از دانش فنی و تکنولوژی داخلی استفاده شده است.
وی خاطرنشان کرد: با عنایت به تاثیرگذاری بسیار زیاد مکمل ها در افزایش بهینه تولیدات دامی، طیور و آبزیان، تولیدات این کارخانه بطور قطع به افزایش ضریب تولید کمک خواهد نمود و از ضایعات تولید هم می کاهد.
به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، در این آیین، در کنار افتتاح کارخانه تولید مکمل های ویتامینه و معدنی دانه چین در اراک، واحد گاوداری ۶ هزار راسی قروه کردستان، واحد گاوداری ۶ هزار راسی ماهیدشت کرمانشاه، واحد پرواربندی ۵ هزار راسی فجر اصفهان و کارخانه خوراک دام رحمت آباد نطنز هم راه اندازی شد.


منبع:

1399/10/23
23:32:11
1021
0.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو