مسترکار - دنیای خودرو
معاون توسعه صندوق نوآوری بیان كرد:

برگزاری ۴ پاویون دانش بنیان در نمایشگاه اختصاصی ایران در كابل

برگزاری ۴ پاویون دانش بنیان در نمایشگاه اختصاصی ایران در كابل مستر کار: معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت این صندوق از شرکت های دانش بنیان برای حضور در چهار پاویون کشاورزی، پزشکی و سلامت، صنعت و معدن و فناوری اطلاعات و ارتباطات نمایشگاه اختصاصی ایران در کابل اعلام نمود.


به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی صندوق نوآوری وشکوفایی، سیاوش ملکی فر اضافه کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی برمبنای وظایف خود از شرکت های دانش بنیان برای حضور در بازارهای صادراتی محصولات و خدمات دانش بنیان حمایت می کند.
وی افزود: در ادامه پروسه پشتیبانی از شرکتها برای ورود به این بازار، پیش بینی شده در چهاردهمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان که از ۲۱ تا ۲۴ بهمن ماه سال جاری در شهر کابل برگزار می شود، چهار پاویون از شرکت های دانش بنیان در بخش های کشاورزی، پزشکی و سلامت، صنعت و معدن و فناوری اطلاعات و ارتباطات تشکیل گردد.
وی افغانستان را بازار بالقوه محصولات تولیدی و خدمات شرکت های دانش بنیان ایرانی عنوان نمود و اظهار داشت: هدف صندوق نوآوری و شکوفایی کمک به شرکتها و بالفعل کردن ظرفیت های آنها است. بر این اساس علاوه بر پشتیبانی از چهار پاویون، هیات عالی رتبه ای از صندوق در روزهای برگزاری نمایشگاه در کنار مشارکت کنندگان حضور دارد و برای توانمندسازی واحدها و جلب حمایت دولت افغانستان برای تسهیل مراودات فناورانه اقدام می کند.
وی اضافه کرد: حمایت صندوق نوآوری برای حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های معتبر خارجی در امتداد توسعه بازار صادراتی و گسترش همکاریهای فناورانه شرکت های دانش بنیان است که با استقبال خوب شرکت های دانش بنیان نیز همراه بوده است؛ بطوریکه در سال ۱۳۹۸ بیش از ۱۳۳ درخواست برای حضور در نمایشگاه های بین المللی به ارزش بیش از ۳، ۲ میلیارد تومان دریافت شد.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد نمایشگاه های بین المللی که امسال مورد حمایت صندوق نوآوری قرار گرفته اند، اظهار داشت: امسال نیز تا حالا از حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه های جیتکس امارات، واردات چین و زیرساخت و انرژی افغانستان، در قالب برگزاری پاویون دانش بنیان حمایت شده است. برنامه پشتیبانی از حضور شرکت های دانش‎بنیان در پاویون دانش بنیان در نمایشگاه های اختصاصی ایران در افغانستان و روسیه، نمایشگاه تجاری بغداد و کردستان عراق نیز در دستور کار قرار دارد.
بر اساس این گزارش شرکت های دانش بنیان و مشتاق حضور در پاویون شرکت های دانش‎بنیان در نمایشگاه اختصاصی ایران در افغانستان می توانند تا پنجم بهمن ماه جاری بوسیله سامانه غزال صندوق نوآوری به آدرس ghazal.inif.ir ثبت نام خودرا انجام دهند. این شرکتها برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با کارگزار صندوق نوآوری و شکوفایی با شماره ۰۹۲۱۵۰۰۷۶۱۲ تماس بگیرند.
صندوق نوآوری و شکوفایی از حضور شرکت های دانش بنیان در نخستین نمایشگاه خدمات فنی و مهندسی و انرژی جمهوری اسلامی ایران در کابل که در مهر ماه سال جاری انجام شد نیز حمایت کرد و طی آن ۳۲ شرکت دانش بنیان در قالب پاویون در این نمایشگاه حضور داشتند. از این تعداد بیش از ۵۴ درصد شرکتها در روزهای برگزاری نمایشگاه موفق به عقد قرارداد با طرف افغانستانی خود شدند و سایر شرکتها نیز با حمایت صندوق ارتباط خودرا ادامه داده و در حال پیگیری مذاکرات هستند.منبع:

1399/10/25
13:11:33
1114
0.0 از 5
تگهای خبر: تور , تولید , ثبت نام , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو