مسترکار - دنیای خودرو
دبیركل انجمن كشتیرانی ایران:

بندر آستارا نقطه عطف همكاری دولت و بخش خصوصی است

بندر آستارا نقطه عطف همكاری دولت و بخش خصوصی است به گزارش مستر کار از گیلان دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: اتفاقات افتاده در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا، نقطه عطف همکاری دولت و بخش خصوصی است.


دکتر مسعود پل مه، در جریان سفر خود به منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: دریچه تجارت خارجی هر کشور، بنادر تجاری آن کشور تلقی می شود.
وی با اعلان اینکه "بنادر" به مدلول قلب تپنده برای تزریق خون به تمامی شریان هایی است که اقتصاد یک کشور را در حوزه های تولید و خدمات بواسطه بازگشت های صادرات و واردات به حرکت در می آورد، افزود: امروز خوشبختانه شاهد یک مشارکت بالنده بین دولت و بخش خصوصی هستیم و نمود عینی آن در بندر آستارا است.
وی با اشاره به اینکه شرکت بنادر و دریانوردی کاوه در فازهای توسعه ای خود، طی ماه ها و سال های آتی تا پنج پست اسکله را در بندر آستارا ایجاد خواهد کرد: اضافه کرد: تحقق این مهم، ظرفیت تخلیه و بارگیری را تا ۲.۵ میلون تن می افزاید.
پل مه، در ادامه با اشاره به اینکه بندر آستارا توانسته است سهم بیشتر در عملیات بندری را به "صادرات" کالا اختصاص دهد، اشاره کرد: بندر آستارا، محصولات مورد نیاز کشورهای CIS و روسیه را توسط عملیات حمل کانتینری که به شیوه کانتینرهای یخچالی صورت می گیرد را از این بندر مدیریت می کند.
وی افزود: طی یک سال گذشته، ۱۵۰ هزار تن کالا از این بندر حمل شده است و پیش بینی می شود تا آخر سال به ۲۰۰ هزار تن افزایش یابد.
دبیرکل انجمن کشتیرانی ایران در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اینکه اتفاقات رخ داده در بندر آستارا، نقطه عطف همکاری دولت و بخش خصوصی است، اشاره کرد: انتظار داریم این مهم بعنوان یک نمونه موفق مورد توجه قرار گیرد و دولت در امور تصدی گری، اعتماد بیش از آنچه که به بخش خصوصی داشته است برای اعطای تصدی گری های بیشتر به عمل آورد.
وی افزود: آنچه در اجرای اصل ۴۴ می خواهیم، مدیریت و نظارت بر فرآیندهای اقتصادی و اجرائی که در حوزه اقتصاد است، برای اعطا به تشکل های بخش خصوصی است که می توان شرایط را به نحو مطلوب تری ارتقا دهیم.
به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، دبیرکل انجمن کشتیرانی ایران و هیأت همراه در جریان این سفر از سایر زیرساخت های اقتصادی در شهرستان، همچون گمرک زمینی و بارانداز ریلی بین المللی آستارا – آستارا بازدید کردند.


منبع:

1399/10/25
19:53:02
915
0.0 از 5
تگهای خبر: تولید , خدمات , صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو