مسترکار - دنیای خودرو
آیت الله مكارم شیرازی:

ایران برغم تحریم ها روی پای خود ایستاده است

ایران برغم تحریم ها روی پای خود ایستاده است به گزارش مستر کار آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید اظهار داشت: امروز ایران برغم وجود تحریم ها روی پای خود ایستاده و پیشرفت هایی نیز داشته است.


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، این مرجع تقلید در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت با وی، اضافه کرد: وقتی کشور در این دوران خیلی مشکل توانست روی پای خود بایستد، در آینده نیز می تواند.
وی با تاکید بر این که دل بستن به تحولات آمریکا امری نادرست است، بر ادامه تلاش جهادی برای رفع مشکلات اصرار کرد.
آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت: گاهی گفته می شود به تیم جدید روی کار آمده می توان امید داشت، در صورتیکه باید بدانیم سیاست های آمریکا تغییر ناپذیر است و نباید به آنها دل خوش کرد.
وی در ادامه با اشاره به ضرورت کار رسانه ای برای تبیین پیشرفت های عرصه صنعت، معدن و تجارت برای عموم مردم اشاره کرد: باید فعالیت ها و آمارهای واقعی خودرا رسانه ای کنید و پیشرفت ها را به گوش مردم برسانید تا نسبت به وضعیت کشور امیدوار شوند.
آیت الله مکارم شیرازی دغدغه های قشر کارگر و لطمه پذیر جامعه را یاد شده قرار داد و اظهار داشت: امروز این قشر درآمدشان تغییری نکرده، اما قیمت اجناس پشت سر هم بالا می رود و متأسفانه حتی گاهی شاهد رشد ده برابری قیمت ها هستیم.
وی اضافه کرد: این افراد در صورتیکه دارای مسکن باشند، با این مبالغ پایین زندگی شان خیلی مشکل خواهد بود و اگر خانه نداشته باشند هم هر آنچه درآمد دارند را باید صرف کرایه خانه کنند.
آیت الله مکارم شیرازی بیان داشت: اصلاحات اقتصادی و اجتماعی و تجاری کار یک دستگاه نیست، بلکه کار همه دستگاهها است و باید آنرا با هم افزایی و همدلی پیش ببرند.
وی اظهار داشت: امروز در این شرایط حساس باید کاری کنید که مردم احساس آرامش و راحتی داشته باشند.
این مرجع تقلید مساله قاچاق در بعضی بنادر و گمرک ها را مورد توجه قرار داد و اشاره کرد: معمای قاچاق نیز باید حل شود؛ باید مشخص شود چه افرادی هستند که می توانند در مقابل مسولان قد علم کرده و به صورت علنی کالاهای قاچاق وارد کنند؟
به گفته وی، در جایی خواندم که یک شخص توانسته است ۴ هزار ماشین را وارد کشور کند؛ این نشان میدهد که دست هایی در پشت پرده قرار دارد و عواملی در کار هستند که باید دستگاه قضایی آنرا شناسایی و پای میز محاکمه بکشاند.
آیت الله مکارم شیرازی بیان کرد: مسئولیت این وزارتخانه در زمینه بهبود زندگی و معیشت مردم را بسیار مهم خوانده و اظهار داشت: آنچه شما مسؤولیتش را برعهده دارید، مهم ترین بخش زندگی مردم است، برای اینکه مساله صنعت چیزی است که اقتصاد بر محور آن می چرخد.
وی یکی از چالش ها و موانع مهم بر سر راه رونق و جهش تولید را فشار بانک ها بر بخش تولید دانست و افزود: شنیده ایم که خیلی از (واحدهای) صنایع بر اثر فشار بانک ها تعطیل شده است؛ شما باید بر عملکرد بانک ها نظارت داشته باشید.
این مرجع تقلید اظهار داشت: باید چاره ای بیاندیشید که جلوی طغیان بانک ها و تعطیلی صنعت گرفته شود، برای اینکه اگر صنعت نباشد همه چیز با لطمه مواجه خواهد شد.
وی در ادامه دغدغه های ناشران را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: ناشران کتب دینی نیازمند کاغذ هستند، از این جهت اگر بخواهند کاغذ را با این دلارهای بالا وارد کنند، قیمت کتب سر به فلک می کشد؛ فکری برای کاغذ داشته باشید تا با ارز دولتی کاغذ وارد شده و جلوی گرانی کتاب ها گرفته شود.
آیت الله مکارم شیرازی همین طور از بی انصافی برخی کسبه انتقاد نمود و اشاره کرد: رابطه ملموسی میان نرخ ارز و نرخ کالاها وجود ندارد.
وی اضافه کرد: نرخ ارز که بالا می رود اجناس از طرف کسبه ها گران می شود، اما با پایین آمدن نرخ آن، اجناس را ارزان نمی کنند، شما باید این موارد را بوسیله نظارت سامان دهی کنید.
وی گفت: امروز گاهی از نقش برخی کسبه در گرانی ها و مشکلات معیشتی و اقتصادی جامعه غفلت صورت می گیرد، در صورتیکه با اندکی بررسی درمی یابید که برخی به هر قیمتی به دنبال افزایش درآمد خود هستند و توجهی به مردم ندارند.
وی در آخر بر ضرورت شفاف سازی در زمینه ارزش گذاری بر روی ارز از طرف مسئولان تاکید کرده و با اشاره به اینکه هم اکنون معین نیست نرخ ارز از طرف کدام ارگان و نهاد تعیین می شود، اظهار داشت: تا زمانی که معمای قیمت ارز حل نشود کاری پیش نخواهد رفت.
علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت روز پنجشنبه درجریان سفر یک روزه خود به قم، ضمن بازدید از گروه صنعتی پاکشوما در شهرک صنعتی محمودآباد، طرح توسعه ای و خطوط تولید جدید این شرکت را مورد افتتاح نمود.
بازدید و راه اندازی مجدد شرکت فورتکس کامپیوتر (تولید کننده لوح های فشرده) و بازدید از شرکت شیمی آذرجام (تولید کننده راکتورهای گلس لایند) در شهرک صنعتی شکوهیه از دیگر برنامه های وزیر صنعت، معدن و تجارت درقم بود.
دیدار با آیات جوادی آملی و مکارم شیرازی و شماری دیگر از علمای برجسته حوزه علمیه قم از برنامه های دیگر وزیر صنعت در قم بود./منبع:

1399/11/03
13:28:44
1009
0.0 از 5
تگهای خبر: تور , تولید , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو