مسترکار - دنیای خودرو

ایران و ارمنستان مركز مبادله فن آوری ایجاد می كنند

ایران و ارمنستان مركز مبادله فن آوری ایجاد می كنند توسعه همکاری بنگاه های کوچک و متوسط و ایجاد مرکز مبادله فن آوری ایران و ارمنستان، در دیدار دوجانبه رؤسای سازمان های SME (صنایع کوچک و متوسط) دو کشور تاکید شد.


به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، در این دیدار دوجانبه که روز شنبه در سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران برگزار شد، دو طرف به معرفی فعالیت ها و اقدام های انجام شده به منظور توسعه بنگاه های کوچک و متوسط پرداختند و زمینه های همکاری مشترک بین طرفین تبیین و تبادل نظر شد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در این دیدار ضمن اشاره به ارتباط نزدیک بین مردم ایران و ارامنه و فرصت های گسترده همکاری بین دو کشور، بر توسعه همکاری بین بنگاه های مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی و برگزاری نمایشگاه با حضور شرکتهای ایرانی و ارمنی در تهران و ایروان تاکید کرد.
"علی رسولیان" به تجربیات سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در ایجاد و توسعه زیرساخت در شهرک ها و نواحی صنعتی و همینطور بومی سازی مدلهای توسعه صنایع کوچک و متوسط نظیر توسعه خوشه های کسب و کار، توسعه نظام مبادلات پیمانکاری فرعی و کنسرسیوم های صادراتی اشاره و درباره عرضه خدمات فنی و مهندسی و اشتراک تجربیات با ارمنستان اعلام آمادگی کرد.
وی همینطور ضمن اشاره به تجربه ایجاد مراکز مبادله فن آوری با سایر کشورها در سازمان صنایع کوچک، ایجاد مرکز دائمی تبادل فن آوری بین دو کشور در تهران و برگزاری نشست های رو در رو بین شرکتهای ایرانی و ارمنی برای مبادله فن آوری را پیشنهاد کرد.
رئیس مرکز پشتیبانی از سرمایه گذاری و توسعه بنگاه های کوچک و متوسط ارمنستان هم در این دیدار با ابراز علاقه مندی از حضور در ایران بعنوان کشور دوست و همسایه، به تشریح برنامه های اجرایی و فعالیتهای این مرکز پرداخت.
"لوون اوهانسیان" بر آمادگی کشورش در گسترش همکاری ها، بخصوص در حوزه بنگاه های کوچک و متوسط و اشتراک تجارب موفق تاکید کرد.
در این نشست مقرر شد موارد همکاری مشترک در چارچوب تفاهم نامه همکاری بین دو طرف تدوین و بعد از تأیید و امضای رؤسای دو مجموعه اجرایی شود.
همچنین مقرر شد با هماهنگی به عمل آمده، در ایام آینده، یک هیأت ارمنی از شهرک های صنعتی و برخی از واحدهای تولیدی مستقر در آنها بازدید کنند.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، در ۱۰ ماهه سال جاری، ایران توانست ۲۶۰ میلیون دلار صادرات به ارمنستان داشته باشد که معادل کمتر از ۳۰ درصد آن واردات از کشور ارمنستان بوده است.منبع:

1399/11/05
13:32:01
868
0.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو