مسترکار - دنیای خودرو

مشكلات تازه برای مناطق آزاد و ویژه با تغییرات بودجه ای در مجلس

مشكلات تازه برای مناطق آزاد و ویژه با تغییرات بودجه ای در مجلس به گزارش مستر کار مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم می گوید: درصورت تصویب و اجرایی شدن تغییرات بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، این مناطق گرفتار مشکلات جدیدی می شوند.سید مهدی علیزاده طباطبایی در یادداشتی که روز دوشنبه به صورت اختصاصی در اختیار ایرنا قرار داد، در مورد ایجاد مشکلات جدید در صورت تصویب و اجرایی شدن تغییرات بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و لغو معافیت مناطق از مالیات بر ارزش افزوده اظهار داشت: ناسازگاری زمانی، وقتی اتفاق می افتد که در یک زمان، قانونی تصویب می شود و تسهیلاتی را برای موضوعی منظور می کنند، ولی به هر علت در زمان دیگری آن قانون لغو می شود.

وی افزود: در قانون مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به میزانی که برای طرح توجیهی تولیدکنندگان ایجاد ارزش افزوده تصویب شود، معافیت از پرداخت تعرفه گمرکی لحاظ شده است و فعالیت در داخل مناطق و هرگونه دادوستدی در مناطق، بین مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و بین مناطق و خارج از کشور برابر قانون، مشمول مالیات بر ارزش افزوده نیست، اگر این معافیت ها لغو شود در حقیقت وعده ای که کشور به تولیدکنندگان داخلی و خارجی داده است لغو شده و بعضاً با این کار توجیه اقتصادی طرح، زیر سوال می رود و از این طریق سرمایه اجتماعی جامعه که اعتماد سرمایه گذاران به نظام است از بین می رود و موجبات فرار سرمایه و عدم جذب سرمایه های جدید را فراهم خواهد ساخت.

وی اضافه کرد: هدف از ایجاد مناطق ویژه اقتصادی جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و حرکت به سمت فعالیتهای تولیدی است. عرصه تولید عرصه آسانی نیست. زمانی کشور درگیر جنگ فیزیکی بوده است و امروز هم به تعبیر مقام معظم رهبری کشور همچنان درگیر جنگ است اما جنگ اقتصادی و تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی، رزمندگان خط مقدم این جبهه هستند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در انتها یادداشت خود خاطرنشان کرد: وظیفه ما حمایت و تسهیل امور سرمایه گذاری در قالب قوانین کشور است و ثبات قوانین همچون مهم ترین عوامل جذب و حفظ فعالان اقتصادی داخلی و بویژه سرمایه گذاران خارجی است. اگر این گونه عمل نماییم فعالان اقتصادی درمی یابند که ما نه تنها در مقابل آنها نیستیم بلکه در کنارشان هستیم. /منبع:

1399/11/06
14:31:38
1013
0.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو