مسترکار - دنیای خودرو

بهره گیری از سرمایه های بین المللی برای توسعه معادن

بهره گیری از سرمایه های بین المللی برای توسعه معادن به گزارش مستر کار معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان نظام مهندسی معدن ایران اظهار داشت: امروز چنانچه به بخش معدن بعنوان جایگزینی برای درآمدهای نفتی می اندیشیم، باید با جذب سرمایه های بین المللی در راه توسعه معادن کوشش کرد.


گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا حاکی می باشد، «رضا کشاورزی» بعدازظهر سه شنبه در مراسم رونمایی از «درگاه سفیران معدن» در محل سازمان یاد شده به خبرنگاران توضیح داد: بخش معدن وصنایع معدنی در قالب اهداف توسعه کشور باید از شتاب لازم برخوردار شود و در این راه افزایش ارتباطات بین المللی نقش موثر خواهد داشت.
وی افزود: طرح سفیران معدنی که در بستر کامپیوتر دنبال می شود، ضمن ارتقای علمی فعالان در این بخش، زمینه ساز دستیابی به تکنولوژی روز و تازه های این بخش در سطح جهان را فراهم می سازد.
این مقام مسوول اضافه کرد: راندمان در بخش معدن و صنایع معدنی بدون بسترسازی و بهره گیری از ابزارهای روز میسر نیست و سازمان نظام مهندسی معدن با تکیه برپشتیبانی های وزارت صنعت و در قالب وظایف خود بدنبال رشد سرمایه گذاری در این بخش است.
فضای کرونا و تحریم ضرورتی برای خودباوری
مدیر سرمایه گذاری و توسعه همکاریهای بین المللی سازمان نظام مهندسی معدن ایران هم در مراسم مزبور خاطرنشان ساخت: امروز فضای تحریم و کرونا بستری برای خودباوری و بازبینی نسبت به توانمندی ها را فراهم ساخته و بخش معدن و صنایع معدنی برای این امر تاکید دارد.
سلمان نصر اضافه کرد: ارتباطات دوسویه میان مهندسین ایرانی بخش معدن که در خارج اقامت دارند و درداخل، بستری برای ارتقای دانش و آگاهی از فناوری های روز در این بخش است.
وی تصریح کرد: امروز شرکت های ایرانی به توانمندی لازم دست یافته اند و در عرصه صادرات خدمات فنی و مهندسی حرف های زیادی داریم.
پیش از این رئیس کمیسیون صدور خدمات فنی و مهندسی انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان استان تهران اظهار داشته بود: ظرفیت صادرات خدمات فنی و مهندسی ایران ۴۰ میلیارد دلار برآورد شده که تحقق و دستیابی به آن، نیاز به مشارکت جمعی و یکپارچگی تشکل های مربوطه دارد.
واگذاری دفاتر ارتباطات در کشورهای معدنی
نصر اظهار داشت: حالا کشورهای روسیه، ایتالیا، آفریقای جنوبی، چین و فنلاند برای واگذاری دفاتر ارتباطات در بخش معدن و صنایع معدنی در قالب طرح « سفیران معدن» بدون هیچگونه هزینه استقبال کرده اند و این مهم می تواند گامی در راه رشد بخش معدن باشد.
وی افزود: اولین مرحله درگاه مزبور ارتباطات با مهندسان معدنی ایرانی مقیم خارج است، سپس با اتباع خارجی متخصص این بخش نیز ارتباط برقرار خواهد شد.
براساس این گزارش تقی نبئی رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران در این جلسه «درگاه سفیران معدن» را در سامانه جامع سازمان نظام مهندسی معدن رونمایی نمود و علاقمندان می توانند با پرکردن فرم مربوطه در درگاه سرمایه گذاری سامانه یاد شده و الحاق مدارک و مستندات لازم همچون تصویر گذرنامه و احراز هویت با یک شماره تلفن همراه، اعلام آمادگی کنند.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، بر طبق آمار مندرج در سایت سازمان نظام مهندسی معدن ایران، تعداد اعضای آن ۴۰ هزار و ۷۳۳ نفر، تعداد پروانه های اشتغال ۱۰ هزار و ۵۵۲ نفر، شمار مسئولان فنی فعال هم ۶ هزار و ۲۳۲ نفر ثبت شده است.
منبع:

1399/11/22
11:40:02
881
0.0 از 5
تگهای خبر: ابزار , تكنولوژی , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو