مسترکار - دنیای خودرو
با دستور رییس جمهوری:

راه اندازی بزرگترین پایانه صادرات محصولات كشاورزی ایران در مازندران

راه اندازی بزرگترین پایانه صادرات محصولات كشاورزی ایران در مازندران مستر کار: فاز نخست بزرگترین مرکز لجستیک و پایانه صادرات محصولات کشاورزی کشور با نام تجاری روماک گستر پارس بامداد امروز پنجشنبه در پنجاه و یکمین برنامه افتتاح جهش تولید با دستور دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری در شهرستان جویبار استان مازندران به بهره برداری رسید.


به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، عملیات اجرائی فاز نخست پایانه صادرات محصولات کشاورزی ایران با نام تجاری روماک گستر پارس سال ۹۶ در زمینی به مساحت ۳۱ هکتار و با زیربنای ۳۱ هزار متر مربع در شهرستان جویبار شروع شد، با حمایت دولت دوازدهم در تامین زیرساخت های آب و برق تکمیل و بهره برداری شد.
رییس پایانه صادراتی محصولات کشاورزی روماک گستر پارس مازندران بازار یابی، صادرات، ایجاد و معرفی برند ایرانی در بازارهای جهانی، اصلاح نظام توزیع و تنظیم بازار محصولات کشاورزی را از اهداف اولیه راه اندازی پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در این خطه شمال کشور بیان کرد.
خلیل قلیزاده روز پنجشنبه در آیین افتتاح این پروژه اظهار داشت: فاز اول این پایانه صادراتی با ظرفیت بیش از ۳۶۴ هزار تن و با قابلیت های سورتینگ و بسته بندی میوه، تولید کارتن و انجماد مواد پروتینی با سرمایه گذاری حدود هفت هزار و ۲۰۰ میلیارد ریالی تکمیل و افتتاح شد و برای ۳۰۰ نفر نیز بطور مستقیم ایجاد اشتغال شده است.
وی برخورداری از ۵۷ سالن سردخانه آمونیاکی، انجماد روزانه ۸۰ تن محصولات کشاورزی، تولید ۶ هزار تن جعبه کارتنی، بسته بندی سالانه ۲۷۴ هزار تن انواع محصولات کشاورزی و قابلیت نگهداری ۹۰ هزار تن محصول کشاورزی سبزی، صیفی و پروتینی در دمای بالا سفر و زیر صفر را از ظرفیت های مهم این پایانه صادراتی اعلام نمود.
رییس پایانه صادراتی روماک گستر تنظیم بازار محصولات کشاورزی به خصوص باغی را یکی از با اهمیت ترین مزیت های این پایانه دانست و خواهان حمایت بانکهای دولتی و خصوصی در تامین سرمایه در گردش این واحدها بیان کرد.
قلی زاده تامین زنجیره های مورد نیاز شامل صنایع بسته بندی را یکی از نیازهای اصلی پایانه صادرات محصولات کشاورزی اعلام نمود و اظهار داشت: پشتیبانی از زنجیره تولیدی مورد نیاز پایانه صادراتی در این خطه شمال کشور و راه اندازی پایانه های صادراتی محصولات کشاورزی مشابه در سایر استان های دیگر نیاز امروز صادراتی ما است.
وی با اشاره به پیوستن جمهوری اسلامی ایران به اتحادیه اوراسیا اظهارداشت: در وضعیت فعلی ۳۷ درصد از صادرات محصولات کشاورزی جهان به این کشورها انجام می شود و ساخت پایانه صادراتی محصولات کشاورزی حاشیه دریای خزر در استان مازندران می توان قسمتی از این بازار را در صورت حمایت داخلی تصاحب کرد.
پایانه محصولات کشاورزی روماک بعد از پایانه برنج، گل و گیاه و شیلات و ماهیان خاوریاری چهارمین پایانه حوزه تولیدات کشاورزی مازندران شمرده می شود که تا حالا پایانه محصولات برنج در شهرستان آمل به بهره داری رسیده است.
در پنجاه و یکمین برنامه جهش تولید چهار طرح مهم صنعتی و معدنی با اعتبار افزون بر ۸۵ هزار میلیارد ریال با دستور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید و از راه اندازی این واحدهای صنعتی و معدنی برای یک هزار و ۳۶۰ نفر ایجاد اشتغال شده است.
پایانه صادرات محصولات کشاورزی استان مازندران هفدهمین پایانه صادراتی کشور شمرده می شود که در شهرستان جویبار با دستور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.
همزمان با دهه فجر سال جاری ۱۲ طرح تولیدی و صنعتی استان مازندران با اعتباری افزون بر ۱۰ هزار میلیارد ریال به بهره برداری رسید و برای حدود ۶۰۰ نفر نیز ایجاد اشتغال شد.
بر اساس آمار طی هفت سال قبل افزون بر یکهزار و ۵۷۵ واحد تولیدی و صنعتی در مازندران با اعتباری افزون بر ۷۹ هزار و ۵۱۸ میلیارد ریال به بهره برداری رسید. این میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنعت و معدن این خطه شمال کشور در مقایسه با دوره هشت ساله قبل از آن حدود ۱۴۰ درصد رشد نشان میدهد.
طبق این آمار در طول این مدت برای ۳۱ هزار نفر از بیکاران استان در حوزه صنعتی و معدنی ایجاد اشتغال شد.
منبع:

1399/12/01
13:56:58
728
0.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو