مسترکار - دنیای خودرو

صدور نماد اعتماد الكترونیك حدودا سه برابر شد

صدور نماد اعتماد الكترونیك حدودا سه برابر شد به گزارش مستر کار جدید ترین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان داده است که در ۱۰ ماهه سال جاری صدور نماد اعتماد الکترونیک با افزایش ۱۸۷.۶ درصدی به ۲۷ هزار و ۴۳۹ عدد رسیده است.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار در ۱۰ ماهه سال جاری برای ۳۱ هزار و ۹۴۰ بنگاه جواز تاسیس و برای ۵۷۸۷ بنگاه پروانه بهره برداری صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۳۸.۶ درصد و ۷.۸ درصد افزایش داشته است.
سرمایه پیشبینی شده در این زمان برای جوازهای تاسیس معادل ۵۱۴ هزار و ۸۳ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۶۰.۸ درصد افزایش داشته است. میزان سرمایه پروانه های بهره برداری صادر شده تا آخر مهر سال جاری هم ۱۷۳ هزار و ۹۰۹ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۹۹ درصد افزایش داشته که دلیل این افزایش، صدور پروانه های بهره برداری"شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس" با سرمایه گذاری بیشتر از ۵۵.۸ هزار میلیارد تومان، "شرکت کود شیمیایی اوره لردگان" با سرمایه گذاری بیشتر از ۱۴.۸ هزار میلیارد تومان و "پالایش نفت امام خمینی ره شازند" با سرمایه گذاری بیشتر از ۱۴.۲ هزار میلیارد تومان و "مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب" با سرمایه گذاری بیشتر از ۱۳.۶ هزار میلیارد تومان است.
گفتنی است که تعداد صدور جواز صنعتی به شکلی نشان دهنده تمایل سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در بخش تولید است.
بر طبق این آمار پیشبینی شده با اجرای پروژه هایی که جواز تاسیس آنها در ۱۰ ماهه سال جاری صادر شده برای ۷۱۶ هزار و ۳۰۳ نفر شغل ایجاد شود که نسبت به این رقم در مدت مشابه سال گذشته با افزایش ۳۷.۶ درصدی مواجه بوده است. پروانه های بهره برداری صادر شده در این زمان هم زمینه اشتغال ۱۰۹ هزار و ۷۰۶ نفر را فراهم نموده که نسبت به ۱۰ ماهه اول سال گذشته حدود ۲۸ درصد رشد داشته است.
افزایش ۵۱ درصدی صدور پروانه صنفی
در این میان از اول سال ۱۳۹۹ تا آخر دیماه بیشتر از ۵۱۴ هزار و ۵۹۷ پروانه صنفی صادر شده که نسبت به تعداد صدور این پروانه در مدت مشابه سال قبل ۵۱.۷ درصد افزایش داشته است.
پیشتر عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفته بود که افزایش واحدهای صنفی به معنای رونق در اصناف نیست و به صورت کلی سرریز جامعه بیکار از بخش دانشگاه و ادارات و سازمان های دولتی به اصناف را شمشیر دو لبه توصیف کرده بود.
کاهش تولید نرم افزار
همینطور طی مدت یاد شده ۲۸ پروانه بهره برداری صادر شده که مسبت به صدور ۳۲ مجوز پارسال ۱۲.۵ درصد کاهش داشته است.
صدور نماد اعتماد الکترونیک هم در ۱۰ ماهه نخست سال جاری با افزایش ۱۸۷.۶ درصدی به ۲۷ هزار و ۴۳۹ عدد رسیده است. در حالیکه در مدت مشابه سال قبل ۹۵۴۱ نماد اعتماد الکترونیک صادر شده بود. گواهی امضای الکترونیکی هم در این زمان با افزایش ۴۸.۵ درصدی به ۱۹۷ هزار و ۳۴۰ عدد رسیده است.
به تازگی مدیر کل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) گفته بود که آمار دقیقی در زمینه میزان صادرات نرم افزار وجود ندارد. در زمینه تولید نرم افزار پیشرفت های خوبی انجام شده، اما به علت مسائل ناشی از تحریم، شرکت ها ناچارند در کشورهایی مانند آلمان شعبه ای افتتاح و محصول خویش را به نام نرم افزار آلمانی صادر کنند.
منبع:

1399/12/02
20:25:16
1172
0.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو