مسترکار - دنیای خودرو

وزارت صمت نیاز مالی طرحهای سرمایه گذاری خراسان رضوی را تامین می كند

وزارت صمت نیاز مالی طرحهای سرمایه گذاری خراسان رضوی را تامین می كند به گزارش مستر کار ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: این وزارتخانه با محوریت بانک صنعت و معدن طرحهای دارای تفاهمنامه سرمایه گذاری را در خراسان رضوی تامین مالی می کند.


علی رسولیان روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: بر این اساس تامین مالی ۱۴ طرح سرمایه گذاری خراسان رضوی در قالب تفاهمی بین وزارت صنعت، معدن و تجارت با بانک صنعت و معدن صورت گرفته است.
وی افزود: موارد مورد حمایت در خراسان رضوی از مجموع طرحهای سرمایه گذاری بزرگ به ارزش دو هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: ۱۴ طرح سرمایه گذاری دارای تفاهمنامه و تعریف شده برای اجرا در بخشهای مختلف صنعتی، روز سه شنبه هفته جاری پنجم اسفند ماه طی نشستی با حضور استاندار خراسان رضوی و سرمایه گذاران آنها در محل بانک صنعت و معدن مورد بررسی قرار می گیرند.
وی محصول تولیدی این طرحهای صنعتی را ریسندگی، آلیاژ فروسیلیس، تایر و تیوپ، سدیم کربنات، آجر نسوز، فولاد، کاغذ و مقوا، چرم مصنوعی، محلولهای ضدعفونی، کاشی و سرامیک، چاپ سیلک، موتور درایو کم مصرف، کولر آبی، سفال و آجرنما برشمرد.
رسولیان اضافه کرد: اجرای ۱۴ طرح سرمایه گذاری صنعتی در خراسان رضوی از نظر ریالی به ۱۵ هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال تسهیلات سرمایه ثابت و سرمایه در گردش نیاز دارند.
وی سرمایه ارزی مورد نیاز این طرحها را نیر ۴۳.۵ میلیون دلار اعلام و بیان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال تاکیدات نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و استاندار این استان نسبت به تامین تسهیلات برای همه طرحهای یاد شده اقدام نموده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: مقام عالی این وزارتخانه برای تامین مالی طرحهای سرمایه گذاری صنعتی در خراسان رضوی مبلغی را از محل اعتبارات بنگاههای بزرگ صنعتی و معدنی نزد بانک صنعت و معدن، را در نظر گرفته است.
شش هزار و ۵۰۸ واحد صنعتی با اشتغالزایی ۲۰۴ هزار نفر و سرمایه گذاری ۱۰۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال در خراسان رضوی فعال می باشند. ۹۵ درصد سرمایه گذاری بخش تولید صنعتی در این استان متعلق به بخش خصوصی است.
بیشترین حجم سرمایه گذاری صنعتی در خراسان رضوی به ترتیب متعلق به صنایع فلزی، صنایع غیرفلزی و معدنی، صنایع پتروشیمی و پلیمری است.
صنایع غذایی در خراسان رضوی دارای رتبه چهارم سرمایه گذاری صنعتی است.
سهم استان شش میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی از کل ارزش افزوده اقتصادی ایران، بدون محاسبه نفت و گاز ۶، ۶ درصد و با محاسبه آن کمتر از ۵، ۵ درصد است.منبع:

1399/12/03
23:36:35
954
0.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو