مسترکار - دنیای خودرو

مالكین خودرو های لوكس در سال 1400 مالیات می دهند

مالكین خودرو های لوكس در سال 1400 مالیات می دهند مستر کار: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر روز سه شنبه میزان مالیات انواع خودرو های لوکس را مشخص کردند.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی نوبت دوم امروز -سه شنبه- با بند الحاقی (۵) تبصره ۶ ماده واحده این لایحه موافقت کردند.
بر اساس این بند؛ ­مازاد درآمدهای قوه قضائیه ناشی از ارائه خدمات قضائی موضوع ماده(۳) قانون وصول تعدادی از درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین مصوب ۲۸/۱۲/۱۳۷۳ با الحاقات و اصلاحات بعدی آن مذکور در ردیف ۱۴۰۱۰۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور تا سقف ۵ هزار میلیارد ریال مازاد بر ۵۰ هزار میلیاردریال در مقاطع سه ماهه بعد از واریز به خزانه، به نسبت وصولی و به میزان صددرصد(۱۰۰%) اختصاص می­ یابد.
نمایندگان در این نشست همین طور با بند الحاقی (۷) تبصره (۶) موافقت کردند.
بر اساس این بند الحاقی کلیه مالکین(اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی) انواع خودرو های سواری و وانت دو کابین دارای شماره انتظامی شخصی به نام خود و فرزندان کمتر از ۱۸ سال و محجور تحت تکفل که در آخر سال ۱۴۰۰ مجموع ارزش آنها بیش از ۱۰ میلیاردریال باشد به شرح زیر مشمول مالیات سالانه خودرو می باشند:
۱- تا مبلغ ۱۵ میلیارد ریال نسبت به مازاد ۱۰میلیارد ریال یک درصد
۲- تا مبلغ ۳۰میلیاردریال نسبت به مازاد ۱۵ میلیارد ریال دو درصد
۳- تا مبلغ ۴۵ میلیارد ریال نسبت به مازاد ۳۰ میلیاردریال سه درصد
۴- نسبت به مازاد ۴۵ میلیارد ریال چهار درصد
ماخذ محاسبه مالیات خودرو موضوع این بند قیمت روز انواع خودرو باتوجه به تاریخ ساخت یا واردات آنست که توسط سازمان امور مالیاتی کشور تا آخر سال ۱۳۹۹ تعیین و اعلام می شود. ماخذ مزبور برای انواع خودرو که پس از اعلام سازمان تولید یا وارد می شوند، بلافاصله بعد از تولید یا واردات آن توسط سازمان مزبور تعیین و اعلام خواهد شد.
بر این اساس سازمان امور مالیاتی کشور مکلف است نسبت به تعیین دارایی های مشمول و ارزش آنها حداکثر تا اختتام خرداد ماه سال ۱۴۰۰ اقدام نماید و مراتب را به نحو مقتضی به اطلاع اشخاص مشمول برساند.
کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی مکلفند مالیات سالانه مربوط به خودروهای تحت تملک خود و افراد تحت تکفل را حداکثر تا اختتام بهمن ماه سال ۱۴۰۰ پرداخت نمایند. ثبت نقل و انتقال خودرو هایی که به سبب این بند برای آنها مالیات وضع گردیده است پیش از پرداخت بدهی مالیاتی مورد انتقال شامل مالیات بر دارایی، نقل و انتقال قطعی و اجاره ممنوع می باشد. متخلف از حکم این بند در پرداخت مالیات متعلقه مسئولیت تضامنی دارد.
آیین نامه اجرائی این بند توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی تهیه و حداکثر تا اختتام خردادماه سال ۱۴۰۰ به تصویب هیات وزیران می رسد. گفتنی است با درخواست کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ و موافقت رئیس جلسه بند الحاقی (۶) تبصره (۶) به کمیسیون ارجاع داده شد.منبع:

1399/12/07
12:14:51
793
0.0 از 5
تگهای خبر: تولید , خدمات , خودرو , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو