مسترکار - دنیای خودرو
معاون وزیر صنعت خبر داد:

رشد ۳ برابری انتشار اوراق شركتهای صنعتی و معدنی در ۱۰ ماهه ۹۹

رشد ۳ برابری انتشار اوراق شركتهای صنعتی و معدنی در ۱۰ ماهه ۹۹ به گزارش مستر کار معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: در ۱۰ ماه سال جاری هشت هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان انواع اوراق برای شرکتهای صنعتی و معدنی انتشار یافته که بیشتر از سه برابر مجموع اوراق انتشار یافته در سال ۹۸ است.


به گزارش روز چهارشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سعید زرندی» در جلسه بهره گیری معادن از ظرفیت بازار سرمایه که با حضور معاونان وزارت صنعت و رئیس سازمان بورس برگزار شد، اضافه کرد: با عنایت به تعاملات خوب انجام شده با سازمان بورس اوراق بهادار، امکان ورود معادن به بازار سرمایه در چارچوب شرکتهای سهامی عام پروژه یا صندوق های جسورانه اکتشاف و بهره برداری فراهم گشته است.
وی اضافه کرد: با عنایت به گستردگی جغرافیایی و موضوعی معادن کشور، این امکان وجود دارد که معادن به صورت منطقه ای و استانی یا با عنایت به ذخایر معادن که از نوع فلزی آهنی و یا غیر آهنی هستند دسته بندی شده و با تشکیل هیات موسسان از فعالان معتبر بخش معدن و صنایع معدنی، موجبات تاسیس شرکت سهامی عام پروژه و تأمین مالی از راه پذیره نویسی مردمی فراهم گردد.
زرندی افزود: با این ابزار، امکان ایجاد شرکتهای بزرگ معدن و صنایع معدنی و سرمایه گذاری های کلان در پایین دست هم فراهم شده و این شرکت ها می توانند با ساختار مالی شفاف و پویا موجبات توسعه بخش معدن را فراهم نمایند.
وی اظهار داشت: در حوزه واگذاری معادن تعطیل هم جلسات اولیه با فعالان بخش برگزار شده تا با تاسیس هیات موسس و دریافت مجوزهای لازم و واگذاری ۸۲ معدن تعطیل و راکد در اختیار دولت به این شرکت سهامی عام، مردم در توسعه معادن شریک شوند.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت اضافه کرد: در حوزه صندوق های جسورانه اکتشاف هم ایمیدرو آمادگی کامل خویش را برای واگذاری پهنه های مرغوب از راه این صندوق ها اعلام نموده و اقدام خوبی هم در این حوزه انجام شده که در راه دریافت مصوبه های قانونی لازم است.
وی همینطور اظهار داشت: تلاش زیادی برای پیوند بخش صنعت و معدن به بازار سرمایه چه در عرضه اولیه، انتشار اوراق و غیره انجام شده است که البته در بخش معادن باید شرایط را بیشتر تسهیل نماییم.
زرندی بیان داشت: در ۱۰ ماه سال جاری هشت هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان انواع اوراق برای شرکتهای صنعتی و معدنی انتشار یافته که بیشتر از سه برابر مجموع اوراق انتشار یافته در سال ۹۸ است.
این مقام مسوول اظهار داشت: تا آخر دیماه ۷۰ شرکت صنعتی، معدنی و تجاری به تایید هیات پذیرش بازار سرمایه رسیده که بیشتر از عملکرد کل سال ۹۸ بوده است.
در این جلسه، سرپرست معاونت معدنی، رئیس سازمان ایمیدرو و رئیس سازمان بورس در مورد بهره گیری معادن از ظرفیت بازار سرمایه، بحث و بررسی نموده و نظرات خویش را برای اجرای این مورد مطرح نمودند.منبع:

1399/12/07
23:56:43
630
0.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو