مسترکار - دنیای خودرو
معاون آموزشی وزیر صمت:

دانشگاه فنی وحرفه ای بازوی تربیت نیرو برای وزارت صمت است

دانشگاه فنی وحرفه ای بازوی تربیت نیرو برای وزارت صمت است معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت معدن و تجارت اظهار داشت: دانشگاه فنی و حرفه ای در بین دانشگاه های متنوع کشور نزدیک ترین آنها به صنعت، معدن و تجارت و تربیت نیروی کار، فنی و مهارتی است که می تواند بازوی توانمند علمی، فنی و مهارتی برای تربیت نیروی کار برای وزارت صمت باشد.


به گزارش روز دوشنبه گروه آموزش و دانشگاه ایرنا، برات قبادیان امروز در مراسم امضای تفاهم نامه میان وزارت صمت و دانشگاه فنی و حرفه ای در زمینه همکاریهای علمی، آموزشی و پژوهشی اضافه کرد: یکی از خاصیت های خوب این دانشگاه گستردگی در سراسر کشور است و این در حالیست که صنعت، معدن و تجارت نیز در گستره ایران حضور دارد. بدین جهت این دانشگاه می تواند بازوی توانمند علمی، فنی و مهارتی برای تربیت نیروی کار برای وزارت صمت باشد.
وی در این مراسم که با حضور رئیس و مسئولان دانشگاه فنی و حرفه ای برگزار شد، عنوان کرد: وزارت صنعت با وزارت علوم سه تفاهم نامه در حوزه های آموزشی و پژوهشی به امضا رسانده است. یکی از این تفاهم نامه ها در باره گذراندن فرصت مطالعاتی و پسادکتری صنعتی اساتید در صنعت است. تفاهم نامه دیگر در رابطه با رساله های دانشجویی است که پایان نامه ها با مشخصه حل مساله، ماموریت گرایی و هدفمند در محیط کار صورت گیرد. سومین تفاهم نامه نیز در باره حضور دانشجویان فنی وحرفه ای در محیط واقعی کار است.
معاون آموزشی وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در سالهای اخیر این همکاری نزدیک تر شده است. وزارت صنعت در جلسه های تدوین برنامه های آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای سهم دارد و در این نشست ها شرکت کرده و برای رفع نیاز واقعی صنعت حضور می یابد. تقاضاهای وزارت صنعت، معدن و تجارت پیرامون تربیت نیروی مهارتی در برنامه های آموزشی مورد نظر قرار می گیرد.
وی اشاره کرد: باید این آموزش ها در بخش عملی و اجرائی در محیط کار و صنعت وارد شود. وزارت صمت ۹۰۰ شهرک صنعتی که عمدتا صنایع کوچک و متوسط است و همین طور صنایعی بیرون از شهرکت های صنعتی دارد. در طول تاریخ حیات صنعت و دانشگاه چنین مشارکت و رغبتی که امروز وجود دارد، نبوده است.
قبادیان اظهار داشت: برنامه های آموزشی باید به سمتی رود که دانشجو یک ترم در محیط صنعت و یک ترم در دانشگاه باشد. صنعت، معدن و تجارت بیش از یک سوم اقتصاد کشور را شامل می شود و با امضای چنین تفاهم نامه هایی شاهد شکوفایی هر دو بخش صنعت و دانشگاه خواهیم بود.


1399/12/12
10:19:37
820
0.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو