مسترکار - دنیای خودرو
معاون وزیر صنعت تاكید كرد:

ضرورت تقویت تشكل ها و توان بخش خصوصی در توسعه اقتصادی

ضرورت تقویت تشكل ها و توان بخش خصوصی در توسعه اقتصادی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت تشکل ها و بخش خصوصی در پیشبرد اهداف اقتصادی و ضرورت انتقال بعضی از مسئولیت ها به این بخش، اظهار داشت: گام دوم تفویض اختیارات به خانه های صنعت و معدن اجرا می گردد.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سعید زرندی» در نشست هم اندیشی با روسا و دبیران خانه های صنعت و معدن استان های کشور، یکی از مبحث های مهم در قالب راهبری حوزه صنعت را استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و فعالان آن حوزه برشمرد.
وی اظهار داشت: سیاست وزارت صنعت در زمینه همراه سازی افراد ذی نفع در فرآیندهای تصمیم گیری، استفاده بهینه از ظرفیت تشکل ها با عنایت به اختیاراتی که قانون در اختیار ما قرار داده، در دستور کار قرار گرفت.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، الگوی مورد استفاده در تفویض اختیارات به بخش خصوصی و تشکل ها را یک الگوی مناسب و قابل اتکا توصیف کرد.
زرندی ضمن تاکید بر اختیارات قانونی وزارت صنعت در واگذاری بعضی از اختیارات به تشکل ها، خاطرنشان کرد: گام نخست تفویض اختیارات، هفت مسئولیت همچون کارشناسی صدور جواز تاسیس، کارشناسی ستاد تسهیل برگزاری همایش صنعت و معدن و غیره واگذار شد و در گام دوم، با عنایت به ارزیابی عملکرد این واحدها در اجرای گام نخست و بررسی کارشناسی شرایط و محدودیت های موجود، تفویض اختیارات اجرا خواهد شد.
وی، پشتیبانی از خانه های صنعت در قالب رسیدن به جایگاه و استفاده کامل از ظرفیت همه تشکل ها تصریح کرد و اضافه کرد: حالا خانه های صنعت یکی از ارکان تصمیم گیری در این عرصه به شمار می آیند و این مورد به مفهوم افزایش انتظارات و توقعات از آنهاست، ازاین رو تقویت این بخش لازم و ضروری به نظر می آید.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، اعتماد به بخش خصوصی را لازمه اجرای تفویض اختیارات عنوان و خاطرنشان کرد: وزارت صنعت به دنبال استفاده از ظرفیت های تشکل هاست، اما برای این کار احتیاج به تقویت خانه های صنعت و انجمن هاست.
زرندی ایجاد یک تعامل قوی بین خانه های صنعت و معدن، اتاق بازرگانی، استانداری و سازمان صنعت در هر استان را عامل موثری در تقویت تولید و پیشبرد اهداف اقتصادی برشمرد.
وی اظهار داشت: برای یک واحد صنفی کوچک گذراندن یک دوره آموزش الزامی است، اما در صنعت برای گرفتن یک جواز چند میلیاردی آموزشی به آنان داده نمی گردد و این کمبود را خانه های صنعت می توانند برای سرمایه گذاران جدید پرکنند.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، رئیس خانه صنعت و معدن و تجارت ایران سیدعبدالوهاب سهل آبادی در بهمن ماه سال جاری در شهرکرد اظهار داشته بود: بخش تولید نیازمند آرامش و همراهی بیشتر از پیش بخش دولتی است و اقدام های قابل توجهی تابحال انجام گرفته و امید می رود در ادامه هم این همراهی تقویت شود.
به گفته وی، امروز صنعتگران و تولیدکنندگان کشور احتیاج به تسهیلات بانکی ندارند، چونکه این تسهیلات با نرخ سود بالا، پیامدی جز ضربه زدن به صنعت کشور ندارد.
رییس خانه صنعت و معدن و تجارت ایران خاطرنشان کرد: تعریف ما از همراهی دولت با بخش خصوصی این است که بخش های مختلف همچون دارایی، مالیات و گمرک با حمایت های خود به بخش تولید و صنعت آرامش دهند.منبع:

1399/12/12
21:30:32
778
0.0 از 5
تگهای خبر: تور , تولید , صنعت , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو