مسترکار - دنیای خودرو
معاون شركت بازرگانی دولتی ایران:

۲۰۸ هزار میلیارد ریال گندم در سال ۹۹ خریداری شد

۲۰۸ هزار میلیارد ریال گندم در سال ۹۹ خریداری شد معاون تجاری داخلی شرکت تجاری دولتی ایران اظهار داشت: برای خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در سال 99 بطور متوسط 25 هزار و 260 ریال پرداخت و در کل 208 هزار و 700 میلیارد ریال به حساب گندم کاران سراسر کشور واریز شد.


به گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، "حسن حنان" درباب خرید تضمینی گندم در سال قبل اضافه کرد: در سال ۹۹ مقدار خرید تضمینی گندم از کشاورزان ۳۱ استان به هشت میلیون و ۲۰۰ هزار تن رسید که ارزش ریالی گندم های خریداری شده بیش از ۲۰۸ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال بود.
وی با تاکید بر اینکه در سال ۹۹ این مقدار گندم از ۵۰۶ گندم کار خریداری شد، گفت: کشاورزان گندم های خودرا در قالب یک میلیون و ۴۸۰ هزار محموله به یک هزار و ۱۰۰ مرکز خرید ۳۱ استان تحویل دادند.
حنان، همین طور از آمادگی شرکت تجاری دولتی ایران برای خرید تضمینی گندم و دانه های روغنی در سال ۱۴۰۰ آگاهی داد و اظهار داشت: استان های جنوبی سیستان و بلوچستان، بوشهر، خوزستان، کرمان و هرمزگان پیش گام در خرید تضمینی هستند و از میانه فروردین تحویل گندم در کشور شروع خواهد شد.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، «قدرت حیدری» معاون برنامه ریزی شرکت تجاری دولتی ایران اوایل بهمن ماه پارینه اظهار داشت: خرید تضمینی گندم سال ۱۴۰۰ با اجرای برنامه تحویل ۱۰ میلیون تن عملیاتی خواهد شد.
حیدری با اعلان اینکه ۸۵ درصد از مسئولیت شرکت تجاری دولتی ایران در حوزه تامین گندم، آرد و نان است، اظهار داشت: سالیانه مکلف به تامین نان مردم هستیم و می توان اظهار داشت که ۱۰۰ درصد پروسه مربوط به خرید تضمینی گندم، تولید آرد و تولید نان در کشور در حوزه چرخه کارهای شرکت تجاری دولتی ایران قرار دارد که بطور متوسط سالیانه باید حدود ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تن آرد در سطح کشور توزیع شود.


1400/01/08
12:13:42
1183
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو