صنعت نسوز زمینه ساز جهش تولیدات راهبردی كشور است

صنعت نسوز زمینه ساز جهش تولیدات راهبردی كشور است مدیرعامل شرکت فرآورده های نسوز ایران اظهار داشت: تمام صنایع مادر در رابطه با حرارت در کشور نیازمند محصولات نسوز و دیرگُداز است و این صنعت می تواند پیشران جهش تولیدات راهبردی در کشور باشد.


به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، علی تدیُن پس از ظهر شنبه در نشست با خبرنگاران در کارخانه فرآورده های نسوز ایران در مبارکه اصفهان اضافه کرد: طیف وسیعی از صنایع مانند فولاد، سیمان، پالایشگاه، پتروشیمی و صنایع غذایی در خط تولیدات خود از محصولات صنایع نسوز و دیرگُداز استفاده می نمایند.
تدیُن اضافه کرد: با اهمیت ترین وظیفه صنایع در وضعیت حاضر اقتصادی کشور، افزایش تولید است و کمترین کار تولیدکنندگان دراین زمینه، استفاده از تمام ظرفیت واحد صنعتی برای جهش تولید است و اگر در این جهت حرکت نماییم، بزرگترین خدمت را به مردم و کشور انجام داده ایم.
وی افزود: با افزایش تولید، هم منافع ملی را در نظر گرفته ایم و هم با تقویت اقتصاد در جهت بهبود شرایط زندگی کارگران، مردم و کشور گام برداشته ایم و با ایجاد اشتغال، قسمتی از مشکلات کشور به خصوص مردم منطقه را کاهش داده و برای جوانان این مرز و بوم ایجاد امید و بهروزی کرده ایم.
تدیُن بااشاره به ثبت رکورد تولید ۵۰ هزار تُن محصولات نسوز و دیرگداز در این کارخانه اضافه کرد: با بهره برداری از ۲ طرح "فرآوری مواد اولیه نسوز جمبزه" و "طرح توسعه مواد اولیه دولومیتی نهاوند" که مالکیت و مدیریت آنها با این واحد صنعتی است، به ترتیب ۲۰۰ و ۷۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود و در مجموع این ۲ طرح بیش از یکهزار نفر اشتغال غیرمستقیم بوجود می آورد.
وی اشاره کرد: اگر می خواهیم این اشتغال ها پایدار باشد باید الزامات اقتصادی و فنی آنرا هم بدرستی در نظر بگیریم تا شغل های ایجاد شده، پایدار شود که بجد دنبال تحقق این مهم هستیم.
مدیرعامل شرکت فرآورده های نسوز ایران به پیشرفت ۷۰ و ۵۳ درصدی ۲ طرح "فرآوری مواد اولیه نسوز جمبزه" و "طرح توسعه مواد اولیه دولومیتی نهاوند" اشاره نمود و اظهار داشت: بودجه مُصوب این ۲ طرح ۲۰۰ میلیارد تومان است که تا حالا ۹۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به آنها تخصیص داده شده است.
وی با اشاره به راه اندازی کوره ۶ واگنی این شرکت امسال اظهار داشت: با راه اندازی این کوره، ظرفیت تولید کارخانه، سالیانه ۳ هزار و پانصد تُن افزایش یافت.
تدین اشاره کرد: برای افزایش تولید، ظرفیت سازی لازم است و این کارخانه در امسال، یک خط کامل توزین و ترکیب(میکسر) و یک آسیاب جدید برای افزایش ظرفیت عملیاتی ایجاد کرد.
وی به اهمیت نوسازی برای تحقق جهش تولید در صنایع کشور اشاره نمود و اظهار داشت: امسال بازسازی دستگاه پِرِس یک هزار و۶۰۰ تُنی این شرکت که ۱۰ سال متوقف بود در مدت ۶ ماه انجام شد و به کمک آن می توانیم سالانه چهار هزار تُن به تولیدامان اضافه نماییم و اگر می خواستیم این دستگاه را خریداری نماییم، تنها ۱۴ ماه پروسه خرید آن به درازا می کشید.
مدیرعامل شرکت فرآورده های نسوز ایران اشاره کرد: هدف امسال ما ثبت رکورد جدید تولید است و تولید این مجموعه در سه ماه اول امسال ۱۲ هزار و ۸۹۸ تُن بود که نسبت به سه ماهه اول ۱۳۹۸ معادل ۴۰ درصد و نسبت به زمان مشابه پارینه ۲۲ درصد رشد داشته است.
به گزارش مستر کار به نقل از ایرنا، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا)، شرکت هُلدینگ سرمایه گذاری متعلق به سازمان تامین اجتماعی است که در حوزه مدیریت سرمایه گذاری، تجارت و تجاری، مدیریت دارایی و مبادلات سهام شرکت ها، فعالیت می کند.
شستا در سال ۱۳۶۵ در قالب یک شرکت سهامی خاص، با سرمایه اولیه ۲ میلیارد تومان، از دارایی های سازمان تامین اجتماعی تأسیس شد.
بر اساس آمار، شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی ۱۸۵ شرکت را در کشور در اختیار خود دارد که ۲ شرکت ذوب آهن و فرآورده های نسوز ایران در استان اصفهان فعالیت می نمایند.
شرکت فرآورده های نسوز ایران اولین و بزرگترین تولیدکننده آجرهای نسوز در کشور است که از سال ۱۳۵۶ در مبارکه اصفهان آغاز به فعالیت کرد.
شهرستان مبارکه در ۵۰ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.


1400/05/03
23:02:33
5.0 / 5
153
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو