مسترکار - دنیای خودرو
با تهدید اعتصاب

تأمین جهانی مس به خطر افتاد

تأمین جهانی مس به خطر افتاد کارگران بزرگترین معدن مس جهان با رد پیشنهاد نهایی گروه بی اچ پی در مورد دستمزد، به اعتصاب رای دادند که نگرانیهایی در مورد تأمین جهانی این فلز پرارزش را برخواهد انگیخت.به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، در این رای گیری ۹۹.۵ درصد از ۲۱۷۵ عضو اتحادیه اصلی اسکوندیدا با تحت فشار قرار دادن بی اچ پی برای دادن پیشنهاد بهتر برای توافق دستمزد سه ساله جدید موافقت کردند. مقررات کارگری در شیلی به هر یک از طرفین اجازه می دهد از دستکم پنج روز میانجی گری دولت قبل از آغاز یک اعتصاب استفاده کنند. گروه بی اچ پی تایید نمود که به منظور رسیدن به توافق، درخواست میانجی گری خواهد نمود.

احتمال مختل شدن تولید معدن اسکوندیدا که سال قبل ۱.۲ میلیون تن سنگ مس استخراج کرد، در سرتاسر بازار مس انعکاس پیدا کرده است آن هم در شرایطی که تقاضا قوی و قیمتها بالاست. بهای معاملات در دو هفته گذشته حدود پنج درصد افزوده شده است. همین اتحادیه کارگری که حالا خواهان سهم بزرگتری از درآمد مس است، بازار را در سال ۲۰۱۷ با توقف ۴۴ روزه کار بهم ریخت.

شیلی که در بیشتر از یک چهارم از عرضه جهانی مس سهم دارد، شاهد مجموعه مذاکرات دستمزد است که ریسک مختل شدن عرضه را به همراه دارند آن هم درست وقتی که تریلیونها دلار محرک مالی دولتی تقاضا برای فلزات صنعتی را تقویت کرده است.

کارگران معدن با درآمدهای بالای تولیدکننده جسارت یافته اند درخواست دستمزد بهتری داشته باشند. از طرفی دولت شیلی به دنبال افزایش مالیاتها برای حل نابرابریهای اقتصادی می باشد که با شیوع کرونا تشدید شده اند. شرکتهای معدنی همزمان با کاهش کیفیت سنگهای استخراج شده و افزایش هزینه های عملیاتی، تلاش می کنند هزینه های نیروی کار خویش را کنترل کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، سران اتحادیه اسکوندیدا این شرکت را متهم می کنند به منظور تقویت بهره وری و سود، پاداشهای بزرگ را در برابر ساعات کاری طولانی تر و درخواستهای جدید معلق کرده اند. شرکت بی اچ پی اعلام نموده که پیشنهادش شامل شرایط بهتر و مزایای جدید است و همچنان از مذاکره استقبال می کند.

منبع:

1400/05/10
15:59:14
516
5.0 از 5
تگهای خبر: تولید , صنعت , كیفیت , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو