مدیر شركت شهرك های صنعتی دزفول بیان كرد:

ایجاد بازار سیاه آب برای صنعتگران شهرک صنعتی شماره ۲ دزفول

ایجاد بازار سیاه آب برای صنعتگران شهرک صنعتی شماره ۲ دزفول ایرنا- مدیر شرکت شهرک های صنعتی دزفول ضمن اشاره به مشکل بی آبی شهرک صنعتی شماره ۲ این شهرستان اظهار داشت: متأسفانه صنعتگران دزفول به علت حادبودن مشکل و تقاضاهای زیاد برای خرید آب، با بازار سیاه و مشکل در تأمین ماشین آبرسان رو به رو شده اند.


عباس لوریان عصر پنجشنبه در گفت و با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: شهرک صنعتی شماره ۲ دزفول از آغاز سال جاری گرفتار بی آبی شده و مشکلاتی برای صنعتگران و تولیدکنندگان بوجود آمده است.
وی با اشاره به اینکه صنایع آب بر این شهرک صنعتی به علت تأمین نشدن آب مجبور به استفاده از تانکر آب شده اند، افزود: طی ماه های اخیر بارها صنعتگران و کارگران این شهرک قصد تعطیلی و تجمع در ورودی شهرک و فرمانداری دزفول را داشته اند که با میانجی گری فرماندار و نماینده دزفول این اتفاق انجام نشد.
مدیر شرکت شهرک های صنعتی دزفول اظهار داشت: با وجود نشست های مختلف با مدیران آبفا دزفول و استان و پیگیری های مسئولان شهرک های صنعتی و مذاکرات با مسئولان ارشد شهرستان و باوجود قول ها و طرح های مختلف حتی با هزینه صنعتگران، اقدامی صورت نگرفته و به نظر می آید قرار نیست که این مشکل حتی به صورت کوتاه مدت هم رفع گردد.
وی با اشاره به اینکه شهرک صنعتی شماره ۲ دزفول به علت بی آبی درحال احتضار است و یاری همه مسئولان دغدغه مند را می طلبد، اضافه کرد: تأمین آب جزو ابتدایی ترین نیازها برای فعالیت یک واحد تولیدی است.
لوریان اظهارداشت: دزفول با داشتن سرمایه های عظیم آب همچون رودخانه و چاه های پر آب متأسفانه برای ویلاهای غیر مجاز آب دارد ولی برای تولید و اشتغال با مشکل روبرو شده است.
وی ادامه داد: شهرک صنعتی شماره ۲ دزفول در سالهای گذشته هم مشکل آب داشته به صورتی که روزانه حدود ۲ تا پنج ساعت آب وصل بوده است ولی این ماه ها حتی با جیره بندی، صرفه جویی و ذخیره آب هم نتوانسته بر مشکل بی آبی فائق آید.
مدیر شرکت شهرک های صنعتی دزفول ضمن اشاره به این که درصورت تعطیلی شهرک صنعتی شماره ۲ خسارات جبران ناپذیری به واحدهای تولیدی، سرمایه گذاران و اشتغال صنعتگران دزفول وارد می شود، اظهار داشت: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب، در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و سالجاری هم به نام تولید، پشتیبانی ها ومانع زدایی ها نامگذاری شده است ولی متاسفانه با وجود چنین موانعی برخی مسئولان خلاف این منویات عمل می کنند که باید با همت مسئولان اقدام فوری برای رفع این مشکل صورت گیرد.
وی ادامه داد: در شرایط فعلی که شهرستان دزفول به شدت با مشکل بی کاری مواجه می باشد و مسئولان ارشد شهرستان بعنوان یک دغدغه اولویت دار با مشکل اشتغال روبه رو هستند رفع مشکل آب باید در اولویت کاری مسئولان باشد نه این که فعالیت تولیدی واحدهای صنعتی تعطیل شود.
لوریان اظهار داشت: شهرک صنعتی شماره ۲ دزفول باوجود این بی مهری ها درحال توسعه است و در آینده ای نه چندان دور با مشکلات جدی تری از نوع آب و احیانا برق مواجه خواهد بود که این مشکلات به علت دغدغه مند نبودن بعضی از مسئولان درحال سرایت به سایر شهرک های صنعتی و واحدهای تولیدی است.
مدیر شرکت شهرک های صنعتی دزفول اظهارداشت: حالا با وجود کمبود شدید آب، اداره آبفا قرارداد جدید می بندد و با وجود هوا در لوله های آب شهرک متأسفانه کنتور را محاسبه و پول آب دریافت می کند.
وی ضمن اشاره به این که واحدهای صنعتی با وجود کمبود آب، این هزینه را پرداخت می کنند، اضافه کرد: یکی از واحدهای بزرگ شهرک صنعتی شماره ۲ ماهیانه حدود ۱۰ میلیاردریال هزینه آب به صورت آزاد پرداخت می کند بنابراین از مسئولان درخواست می شود برای پشتیبانی از تولیدکنندگان در جهت رفع مشکلات آنها اقدام نمایند.
لوریان بیان نمود: دزفول چهار شهرک و ۲ ناحیه صنعتی دارد که حدود ۳۰۰ واحد صنعتی در آنها مستقر است.
وی با اشاره به اینکه این واحدهای صنعتی برای حدود سه هزار و ۵۰۰ نفر اشتغالزایی کرده اند، اضافه کرد: درحال توسعه شهرک های صنعتی یک و ۲ دزفول و ناحیه سردشت هستیم.
شهرک صنعتی شماره ۲ دزفول حدود ۷۰ واحد صنعتی دارد و حدود یکهزارو ۵۰۰ نفر در آن شاغل هستند.

1400/07/09
21:43:28
5.0 / 5
128
تگهای خبر: تور , تولید , صنعت , لوله
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو