مسترکار - دنیای خودرو

صادرات دستگاه نانوحباب ساز ایران به بلاروس

صادرات دستگاه نانوحباب ساز ایران به بلاروس مستر کار: مدیرعامل یکی از شرکت های ارائه دهنده تجهیزات تولید نانوحباب از صادرات دستگاه نانوحباب ساز ایران به بلاروس آگاهی داد. این دستگاه مقرر است در بخش پرورش ماهی در این کشور مورد استفاده قرار گیرد.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، حسین کازرونی، مدیرعامل این شرکت اظهار نمود: دستگاه های نانوحباب ساز بطور معمول در سه حوزه شیلات، کشاورزی هیدروپونیک و تصفیه پساب استفاده می شود. تمرکز ما در دو حوزه شیلات و هیدروپونیک است. با یکی از شرکت های ترکیه ای در بخش شیلات وارد همکاری شده ایم و بوسیله این شرکت می خواهیم در منطقه CIS تجهیزات خودرا توزیع نماییم. در قدم اول یک دستگاه نانوحباب ساز جهت استفاده در بخش پرورش ماهی به کشور بلاروس فروخته ایم و به دنبال فروش به کشورهای دیگر این منطقه هستیم. البته یکی از بازارهای هدف ما بخش کشاورزی هیدروپونیک در ترکیه است.
کازرونی اضافه کرد: در داخل کشور در بخش پرورش ماهی به چندین شرکت داخلی در شهرهای مختلف نظیر سراب این دستگاه عرضه شده است و در بخش کشاورزی هیدروپونیک نیز این دستگاه در گلخانه های تولیدکننده گوجه فرنگی، کاهو و چند محصول دیگر عرضه شده است. مدتی پیش یک گلخانه در رفسنجان برای تامین نیاز خود در فضای یک هکتاری از دستگاه نانوحباب ساز ما بهره برد.
این دانش آموخته مقطع دکترای مهندسی شیمی دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: به سبب کمبود آب در کشور و تاثیر مثبت فناوری نانوحباب در گردش آب مصرف شده در استخرهای پرورش ماهی، اهمیت این فناوری در بخش شیلات بسیار زیاد است.
کازرونی درباره تاریخچه این شرکت نوپا اظهار داشت: شرکت ما از سال ۹۹ کار خودرا شروع کرد و به سرعت جایگاه خودرا در این عرصه پیدا کرد. البته ۲ سال پیش از تاسیس شرکت من با فناوری نانوحباب آشنا شدم و مطالعه روی این حوزه را شروع کردم. بعد از ساخت نمونه اولیه دستگاه و کسب نتایج موفقیت آمیز مبادرت به ثبت شرکت کردم. هم اکنون تجهیزاتی تولید می نماییم که می تواند حباب هایی در حد ۵۰ نانومتر تولید نماید. طراحی و ساخت این تجهیزات در داخل شرکت انجام می شود.
مدیرعامل این شرکت تصریح کرد« پلت فرم تولید نانوحباب، قابلیت تولید انواع نانوحباب های گازی (اکسیژن، هوا، ازن و …) را درون آب و دیگر سیالات دارد. برمبنای اطلاعات پخش شده، استفاده از آب حاوی نانو حباب اکسیژن بطور مستقیم بر روی سلامت ریشه مؤثر بوده که منجر به بهبود جذب عناصر مغذی بوسیله ریشه می شود. این مساله منجر به افزایش تولید گیاهان می شود. همین طور افزایش ماندگاری بعد از برداشت، بهبود وزن ریشه، از میان رفتن پاتوژن ها و عدم نیاز به آفت کش و قارچ کش، افزایش جذب عناصر مغذی نظیر کلسیم و پتاسیم و افزایش وزن برداشت همچون مزایای استفاده از این سامانه است.
به نقل از ستاد نانو، وی ادامه داد: در اثر تولید نانوحباب های گازی میزان غلظت گاز به چندین برابر اشباع با پایداری بسیار مناسب افزایش خواهد یافت. برای مثال درباب گاز اکسیژن قابلیت افزایش میزان اکسیژن محلول به بالای ۴۰ppm برای آب شهری ۱۰۰۰ متری از سطح دریای آزاد به وجود می آید (غلظت اشباع اکسیژن در وضعیت ذکر شده در حدود ۷ppm است). درباب پایداری نانوحباب های تولید شده در وضعیت تست در بسته تا یک ماه و در وضعیت تست باز تا یک هفته غلظت فوق اشباع تامین می شود.
کازرونی اشاره کرد: در ژنراتورهای تولید نانوحباب های گازی، حباب های تولید شده با ابعاد کمتر از ۱۰۰ نانومتر، دارای بار سطحی منفی بوده و علاوه بر پایداری مناسب، قابلیت افزایش غلظت گاز تا چندین برابر اشباع را دارند. این میزان برای اکسیژن محلول با بهره گیری از این سیستم تا ۴۵ppm خواهد بود. تلاش طراحان و سازندگان ژنراتورهای نانوحباب ساز، به ارمغان آوردن امکان نصب، راه اندازی و نگهداری آسان بوده است. این ژنراتورهای نانوحباب با حداکثر بازده انحلال گاز، باتوجه به دبی مورد درخواست مشتری عرضه می شود. تعبیه سیستم مکش گاز و مقاومت در مقابل خوردگی در ژنراتورهای طراحی شده امکان تزریق انواع گازهای اکسنده نظیر ازن را فراهم می آورد. این ژنراتورهای امکان یکپارچه سازی با سنسور سنجش اکسیژن را دارد. همین طور باتوجه به درخواست مشتری، تعبیه سیستم اتوماسیون هوشمند برای این ژنراتورها قابلیت اجرا دارد.
منبع:

1400/09/16
13:28:41
463
5.0 از 5
تگهای خبر: تصفیه , تور , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو