مسترکار - دنیای خودرو

پشت پرده اظهارات شافعی درباره نمایندگان مجلس

پشت پرده اظهارات شافعی درباره نمایندگان مجلس چند روز بعد از انتشار صحبت هایی از طرف رییس اتاق تجاری ایران درباره تعدادی از نمایندگان مجلس، شافعی توضیحاتی را دراین زمینه ارائه داد.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، از چند روز قبل گوشه ای از سخنان رییس اتاق تجاری ایران منتشر گردید که وی در آن درباره موضع گیری اقتصادی برخی نمایندگان مجلس انتقاداتی را مطرح می کرد، حالا شافعی در توضیحات جدید اعلام نموده که این فیلم تقطیع شده و او قصد بی احترامی به مجلس را نداشته است.
غلامحسین شافعی با اشاره به شرایط ویژه کشور اظهار داشت: آنچه امروز لازم است مورد عنایت و توجه قرار گیرد اقتصاد کشور است و این امر در سایه برنامه ریزی درست، همکاری و تلاش قوای سه گانه، بخش خصوصی و تعاونی و البته هم افزایی و اتحاد امکان پذیر است. رسالت اصلی و سنگین بخش خصوصی برمبنای وظیفه ای که قانون بر عهده اش گذاشته این است که تلاش کند نظرات کارشناسی و تخصصی خودرا در همه حوزه های متنوع اقتصادی با بهره بردن از دیدگاه های فعالان اقتصادی واقعی بعنوان مشاوری آگاه به مسائل روز و تحولات، صدیق، مشفق و منصف ارائه نماید. اتاق ها در وضعیت جدید کشور، به انجام این وظیفه تاکید مجدّانه و متعهدانه دارند و برای مساعدت با اقتصاد ملّی، خودرا در کنار دولت و مجلس محترم می بینند.
شافعی افزود: چند روز قبل، دقایقی تقطیع شده از یک جلسه خصوصی با برخی از رؤسای کمیسیون های اتاق ایران و تعدادی از اعضای هیأت رئیسه که در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ برگزار شده بود توسط افرادی غرض ورز از داخل اتاق با مقاصدی خاص منتشر گردید که سوءبرداشت ها و واکنش هایی را به همراه داشته است.
شافعی با اشاره به ویدئوی مذکور اظهار داشت: مقصود از آنچه بعنوان ذهنیت خالی برخی از نمایندگان در سخنان من در جلسه مطرح شده، اطلاعات ناکافی از مسائل تخصصی اقتصادیست. بدیهی است، افراد برمبنای تجربه و تخصّص خود ممکنست با برخی موضوعات دیگر غیرمرتبط، ناآشنا و یا کم اطلاع باشند. در همین رابطه و طبق قانون، اتاق ایران وظیفه دارد بعنوان مشاور قوا در حوزه های اقتصادی، تجاری و غیره در تعامل با نمایندگان قوا و به خصوص نمایندگان مجلس شورای اسلامی آنان را در صورت لزوم از لحاظ ارائه اطلاعات تخصصی مفید شارژ کرده و البته این تعامل دو سویه است تا بصورت همه جانبه اقتصاد ملّی را در راه درست هدایت کنند.
رییس اتاق ایران به ارتباط مستمر و سازنده میان بخش خصوصی و مجلس شورای اسلامی نیز اشاره نمود و اظهار داشت: مجموعه اتاق تجاری خصوصاً رؤسای اتاق های تجاری، صنایع، معادن و کشاورزی سراسر کشور، روسای تشکّل ها، کمیسیون های اتاق ایران و اتاق های مشترک تجاری همیشه رابطه مطلوب و سازنده ای با نمایندگان مجلس داشته اند که حاصل آن اقدامات مؤثر نمایندگان در اقتصاد کشور بوده است. همچون این اقدامات می توان به قانون سیاست های کلی اصل ۴۴، قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار، قانون رفع موانع تولید و غیره اشاره نمود که همگی اقداماتی بنیادین بوده اند.
شافعی در ادامه اضافه کرد: برخی افراد که به دنبال مقاصد خاص شخصی هستند باید در نظر داشته باشند که فعّالان اقتصادی و هیأت نمایندگان اتاق ایران بعنوان افراد فهیم و دلسوزان ملت ایران با این رویه ها مخالف بوده و خود می دانند که راه صواب کشور از چه مسیری باید عبور کند.
غلامحسین شافعی در آخر با ابراز تأسف از بی اخلاقی صورت گرفته و تسری مسائل داخلی اتاق به جامعه، با ادای احترام به نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تعامل و همکاری سازنده اتاق ایران با قوه مقننه همیشه ادامه خواهد داشت و اقدامات نسنجیده و تفرقه افکنانه خللی بر آن وارد نخواهد کرد.
منبع:

1400/11/01
19:10:58
278
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو