مسترکار - دنیای خودرو

تولید باتری های نسل بعدی خودرو های الکتریکی

تولید باتری های نسل بعدی خودرو های الکتریکی یک استارت آپ باتری که ازطریق یک مهندس سابق تسلا تاسیس شد، برنامه های خودرا برای تولید انبوه مواد نسل بعدی باتری در ایالات متحده با هدف کاهش هزینه ها، افزایش برد رانندگی و کاهش اتکای صنعت به چین اعلام نمود.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، ژن بردیچفسکی، مدیر عامل شرکت باتری سازی سیلا، به رویترز اظهار داشت که شرکت سیلا نانوتکنولوژی با صدها میلیون دلار سرمایه گذاری در کارخانه جدیدی در ایالت واشنگتن که مقرر است در سال ۲۰۲۴ افتتاح شود، سرمایه گذاری خواهد نمود.
او اظهار داشت: قیمت باتری های خودرو های الکتریکی از زمان تاسیس تسلا در سال ۲۰۰۳، به جای کاهش، روند افزایشی داشت، ازاین رو مواد جدید می توانند به کاهش هزینه ها برای مصرف کنندگان کمک کنند.
بردیچفسکی اظهار داشت: سیلا از کارخانه جدید در شهر موزس واشنگتن برای تولید مواد آند مبتنی بر سیلیکون استفاده خواهد نمود که می تواند ۲۰ درصد انرژی بیشتری نسبت به آندهایی که معمولاً از گرافیت استفاده می نمایند که ۷۰ درصد آن از چین می آید، ذخیره کند.
گرافیت در لیست مواد معدنی حیاتی ایالات متحده قرار دارد اما سیلیکون در لیست مواد معدنی حیاتی ایالات متحده نیست چونکه دولت بایدن می خواهد اتکا به چین در زنجیره تأمین باتری را کم کند.
هدف تاسیسات جدید، تولید سالیانه آند مبتنی بر سیلیکون برای تأمین انرژی ۱۰ گیگاوات ساعت باتری در ۱۰۰ هزار خودروی الکتریکی با هدف افزایش ظرفیت تولید دو میلیون خودروی الکتریکی در سال است.
بردیچفسکی گفت سیلا در تلاش است تا به چالش های افزایش تولید برای رفع نیازهای خودروسازان رسیدگی کند.
ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، برنامه ای جهت استفاده از آند مبتنی بر سیلیکون در باتری های جدید خود در سال ۲۰۲۰ اعلام نمود اما معلوم نیست که از این تکنولوژی جدید استفاده خواهد نمود یا نه.1401/02/15
16:09:09
191
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو