مسترکار - دنیای خودرو
در اردیبهشت ماه؛

فروش خودرو بیش از تولید شد

فروش خودرو بیش از تولید شد مستر کار: در اردیبهشت ماه 1401، خودروسازان در مجموع بیش از 76 هزار دستگاه خودرو تولید و بیش از 83 هزار دستگاه خودرو را تجاری سازی کرده و فروخته اند که بیان کننده پیشی گرفتن فروش از تولید است.به گزارش مستر کار به نقل از مهر، بررسی آخرین وضعیت فروش خودرو نشان میدهد که در اردیبهشت ماه سال جاری در مجموع ۷۶ هزار و ۳۹۶ دستگاه خودرو تولید و برای ۸۳ هزار و ۶۲ دستگاه خودرو فاکتور فروش صادر گردیده است.
از این میزان سهم ایران خودرو در بخش تولید ۴۰ هزار و ۸۰۵ دستگاه خودرو بوده و با تکمیل برخی از خودرو های ناقص، در مجموع ۴۳ هزار و ۵۰۲ دستگاه خودرو فروخته است؛ همین طور سهم سایپا نیز در بخش تولید ۲۶ هزار و ۳۸۵ دستگاه خودرو بوده که با تکمیل برخی از خودرو های ناقص، در مجموع برای ۲۹ هزار و ۱۷۹ دستگاه خودرو فاکتور فروش صادر کرده است؛ همین طور سهم پارس خودرو (زیر مجموعه سایپا) در بخش تولید ۹ هزار و ۶۹۰ دستگاه خودرو بوده که در مجموع ۱۰ هزار و ۳۸۱ دستگاه خودرو فروخته شده است.
بنابراین ایران خودرو در اردیبهشت ماه ۲ هزار و ۶۹۷ دستگاه خودرو، سایپا ۲ هزار و ۷۹۴ دستگاه خودرو و پارس خودرو ۶۹۱ دستگاه خودرو را تکمیل و تجاری سازی کرده اند.
سهم هر خودرو در تولید
بررسی جزییات آمار مربوط به تولید و فروش نشان میدهد که ایران خودرو در اردیبهشت ماه ۲۳ هزار و ۲۴۰ دستگاه محصولات خانواده پژو، ۸ هزار و ۲۵۸ دستگاه محصولات خانواده سمند، ۴ هزار و ۳۰۳ دستگاه دنا، ۲ هزار و ۷۰۴ دستگاه رانا، هزار و ۸۴ دستگاه تارا، هزار و ۲۱۱ دستگاه هایما و پنج دستگاه از سایر محصولات خودرا ساخته است.
در مقابل نیز ۳۰ هزار و ۳۶۵ دستگاه از گروه پژو، هزار و ۶۴۶ دستگاه از همگروه سمند، ۴ هزار و ۸۰۷ دستگاه از دنا، ۴ هزار و ۴۶۳ دستگاه از رانا، ۹۸۴ دستگاه از تارا و هزار و ۲۳۷ دستگاه نیز از هایما فروخته است.
سایپا نیز در این ماه ۳ هزار و ۲۳۹ وانت پراید (سایپا ۱۵۱) ساخته و ۴ هزار و ۷۸ دستگاه از این محصول را تجاری سازی کرده است. همین طور ۱۸۰۰ دستگاه شاهین تولید و هزار و ۵۰۹ دستگاه از آن فروخته است. همین طور در مجموع ۲۱ هزار و ۳۴۶ دستگاه از محصولات خانواده X۲۰۰ (تیبا، ساینا و کوییک) به تولید رسانده است. این خودروساز ۲۳ هزار و ۵۹۲ دستگاه از محصولات این خانواده را در این ماه تجاری سازی کرده است.
در اردیبهشت ماه ۵ هزار و ۲۲۵ دستگاه مربوط به محصولات گروه Q۲۰۰ بوده و در آمار فروش نیز تعداد ۵ هزار و ۹۱۶ دستگاه از این محصولات دیده می شود. در این ماه ۴ هزار و ۴۲۳ دستگاه کوییک معمولی دنده ای و ۴۲ دستگاه کوییک پلاس اتوماتیک تولید شده که همه آنها فروخته شده است.
پارس خودرو در اردیبهشت ۱۴۰۱ در بخش ساینا و کوییک S تولید و فروشی نداشته است.
فروش، بیش از تولید
به این ترتیب، خودروسازان در اردیبهشت ماه سال جاری بیش از آنچه که خودرو تولید کنند، بواسطه تکمیل و تجاری سازی خودرو های ناقص، خودرو فروخته اند؛ به شکلی که در این ماه خودروسازان در مجموع بیش از ۷۶ هزار دستگاه خودرو تولید و بیش از ۸۳ هزار دستگاه خودرو را تجاری سازی کرده و فروخته اند.

1401/03/29
10:29:07
205
5.0 از 5
تگهای خبر: ایران خودرو , پژو , تور , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو