مسترکار - دنیای خودرو
معاون وزیر صمت:

ادبیات خودروسازی ایران برای ۲۵ سال پیش است

ادبیات خودروسازی ایران برای ۲۵ سال پیش است معاون وزیر صمت با اشاره به این که ادبیات خودروسازی ایران برای 25 سال پیش است اظهار داشت: امسال تولید دو محصول جدیدبا ارزش و قیمت مناسب عرضه خواهند شد.به گزارش مستر کار به نقل از مهر، منوچهر منطقی امروز در نشست خبری اظهار نمود: ساماندهی تولید و عرضه، تحول ساختاری و حرکت به سمت پیشران ها، نقشه راه ما برای صنعت خودرو است.
معاون صنایع حمل و نقل وزیر صمت اضافه کرد: سال قبل ۲۱۳ هزار خودرو تولید اما ۴۳ هزار دستگاه ارائه شد. اگر میانگین قیمت ۱۷۰ هزار خودروی ارائه نشده را ۲۰۰ میلیون تومان در نظر بگیریم، یعنی ۳۴ هزار میلیارد تومان حبس نقدینگی در خودروسازی داشتیم.
وی با اشاره به اینکه باید هر چه خودرو داریم عرضه نماییم، اظهار داشت: الان عبور مستقیم خودرو تقریباً صد در صد شده است که هم درآمد خودروساز بالا می رود و به نیاز بازار پاسخ داده می شود و هم کیفیت تولید ارتقا می یابد.
منطقی خاطرنشان کرد: با عنایت به تفاوت قیمت تمام شده و فروش، نقدینگی خودروساز کاسته می شود ازاین رو اصلاح روند قیمت گذاری باید اتفاق افتد. همین طور هم افزایی هم باید عملیاتی شود؛ هم افزایی یعنی این که خودروسازان یک کشور یک مجموعه تامین دارند.
وی اضافه کرد: نخستین بحث در هم افزایی، هم افزایی در پلتفرم هاست. هم اکنون خودرو های گوناگون با تیراژ کم و خدمات بعد از فروش غیرقابل قبول داریم. الان ما ۴ پلتفرم با ارزش داریم. ادبیات خودروسازی ایران برای ۲۵ سال پیش است، در حالیکه باید خودروی باارزش و قیمت مناسب ارائه شود که در این خصوص خودروسازان دو محصول برقی و بنزینی عرضه خواهند کرد.
منطقی افزود: در جایی هم که نتوانیم بازار را با خودروی داخلی تامین نماییم واردات را انجام خواهیم داد.
وی با تکیه بر دانش بنیان کردن صنعت خودرو، اظهار داشت: چهار رویکرد جریان ساز در آینده صنعت خودرو شامل برقی سازی، خودرو های خودران، صورتهای نوین حمل و نقل و اتصال پذیری خودرو است.

1401/04/05
11:50:38
138
5.0 از 5
تگهای خبر: بنزین , تولید , خدمات , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو