مسترکار - دنیای خودرو
رئیس سازمان صمت فارس مطرح كرد:

افزایش صادرات با گسترش روابط با تاجیکستان

افزایش صادرات با گسترش روابط با تاجیکستان فارس رییس سازمان صمت فارس ابراز امیدواری که در پی گسترش روابط ایران و تاجیکستان، شاهد افزایش صادرات در زمینه صنایع پالایشگاهی، غذایی، خودرویی و نفت و گاز باشیم.


حمیدرضا ایزدی دوشنبه ۶ تیر در حاشیه حضور هیئت تجاری تاجیکستان در منطقه ویژه اقتصادی شیراز با اشاره به ارائه پتانسیل و توانمندی های شیراز در زمینه صنعت و خصوصاً نفت و گاز و پتروشمی به هیئت کشور تاجیکستان بیان کرد: در بحث صنعت، فارس در کشور رتبه ۴ است.
او اضافه کرد: آمادگی داریم تا نسبت به ارائه توانمندی ها و کمکپها در این عرصه در بخش صادراتی با کشور تاجیکستان همکاری نماییم.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس افزود: هدف اصلی این است که بتوانیم سهم صادرات استان و کشور را به تاجیکستان افزایش دهیم.
او عنوان کرد: ارتباط به وجود آمده و امید است بتوانیم با کشورهای همسایه مراودات خوبی داشته باشیم و میزان صادرات را در صنایع پالایشگاهی، غذایی، خودرویی و نفت و گاز افزایش دهیم.
شیراز علاوه بر مرکز فرهنگی، مرکز صنعتی هم است
بختیار شریفی، قائم مقام وزیر صنعت و تکنولوژی های نو تاجیکستان با اشاره به این که شیراز تا امروز به عنوان مرکز فرهنگی شناخته شده است، عنوان کرد: اما با بازدید از پروژه ها متوجه شدیم نه فقط شیراز مرکز فرهنگی است بلکه مرکز صنعتی هم است.
او ابراز خرسندی کرد که مردانی بزرگ در شیراز و صنایع آن فعالیت نموده اند و تاریخ گواه این است که در در کنار فرهنگ و هنر شیراز، صنعت قرار دارد.
شریفی با اعلان اینکه وضعیت همکاری با پالایشگاه شیراز قابل قبول است، عنوان کرد: همین طور استحصال و فروش محصولات نیز قابل قبول است و اطمینان دارم می توانیم از تجربه متخصصین پالایشگاه در کشور تاجیکستان بهره بگیریم.
به زودی صادرات محصولات نفت و گاز به تاجیکستان شروع می شود
شریفه خدابخش؛ معاون وزیر انرژی و ذخایر آب تاجیکستان نیز در بازدید از پالایشگاه شیراز اظهار داشت: پالایشگاه بزرگ در شهری بزرگ است و اطمینان به همکاری با پالایشگاه شیراز و واردات فراورده های نفتی و نفت خام از کشور همسایه خود داریم.
او با اشاره به نیازمندی واردات صنایع نفت و گاز ایران به کشور تاجیکستان بیان کرد: آنچه ما تولید می نماییم ذره ای از تولیدات شما است و نیاز و احتیاج به همکاری با شما داریم و در ایام نزدیک همکاری را شروع خواهیم کرد و در این جهت با کشور ایران نیز سازش نامه هم داریم.
اعلام آمادگی برای در اختیار گذاشتن توان فنی و مهندسی پالایشگاه شیراز به تاجیکستان
در ادامه حمیدرضا دهقان، مدیر شرکت پالایش نفت شیراز اظهار داشت: می توانیم همکاری خوب و در خور دو کشور باتوجه به پیشینه تاریخی که داریم داشته باشیم.
او با اعلان اینکه در حوزه تامین قیر، نفت سبک و سنگین و فراورده های ویژه برای صادرات با کشور تاجیکستان آمادگی همکاری داریم، اشاره کرد: همین طور در حوزه خدمات فنی مهندسی توان خوبی در پالایشگاه شیراز داریم.
دهقان با ارائه مباحث تخصصی در زمینه خدمات فنی با کارگاه های قوی و توان ساخت تجهیزات، اظهار داشت: بزرگترین و قوی ترین تجهیزات را در پالایشگاه شیراز داریم و در حوزه های مختلف اماده همکاریهای هستیم.
او با اشاره به قدمت ۵۰ ساله پالایشگاه شیراز و با اشاره به ۱۵ سال کار بدون حادثه اظهار داشت: پالایشگاه شیراز ۵۰ میلیون ساعت بدون وقفه کار کرده و ۲۷۰ قطعه محصولات دانش بنیان ساخته ایم و با وجود تحریم ها پالایشگاه فعال است.1401/04/07
09:04:13
181
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو