مسترکار - دنیای خودرو
معاون رئیس جمهور در قم مطرح كرد؛

افزایش 40 درصدی صادرات غیرنفتی

افزایش 40 درصدی صادرات غیرنفتی به گزارش مستر کار، قم معاون امور مجلس رئیس جمهور ضمن اشاره به افزایش ۴۰ درصدی صادرات غیرنفتی کشور طی یک سال گذشته، اظهار داشت: علاوه بر این شاخصهای در ارتباط با سرمایه گذاری، گردشگری، خرید تضمینی محصولات کشاورزی و غیره هم وضعیت روبه به رشدی دارد.


سید محمد حسینی امروز شنبه ۵ شهریورماه در مراسم افتتاح یک واحد صنعتی حوزه صنعت کفش در شهرک صنعتی امید استان قم، عنوان کرد: کالاهای صادرات محوری مانند این واحد صنعتی علاوه برافزایش ظرفیت اشتغال، بستری جهت ارزآوری به کشور هم است.
وی با اشاره به اینکه همزمان با قم در تمام استانهای کشور شاهد افتتاح و بهره برداری از طرح های مختلف هستیم که بخشی از آنها حاصل سفرهای استانی سال اول دولت بوده است، اضافه کرد: با روی کار آمدن دولت سیزدهم رکود سابق کشور کنار رفته و شاهد تحول و پویایی بخش های مختلف کشور بخصوص در حوزه عمرانی و صنعتی هستیم.
معاون امور مجلس رئیس جمهور خاطرنشان کرد: از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم صدها مورد از واحدهای راکد صنعتی با پیگیری مسؤلان به مدار تولید بازگشته و شاهد بهبود شرایط اشتغال و تولید هستیم.
وی از دیپلماسی متوازن دولت سیزدهم هم بعنوان یکی از ابزارهای قدرت کشور یادکرد و تصریح کرد: طی سالهای گذشته نگاه به غرب در دولت حاکم بوده و از ظرفیت خیلی از کشورهای دیگر بخصوص کشورهای همسایه غفلت شده بود، درحالی که دولت سیزدهم توجه زیادی به کشورهای پیرامونی دارد و در یک سال گذشته بیشتر از ۴۰ نفر از، روسای جمهور و وزرای امور خارجه به ایران سفرکرده اند.
حسینی افزود: در چارچوب این سفرها کمیسیون های مشترکی بین ایران و کشورهای همسایه شکل گرفته و وزارت امور خارجه به صورت جدی درحال تعامل برای افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی در کنار سایر رسالت های سیاسی، امنیتی و فرهنگی است.
وی با تاکید بر سیاست دولت در مردمی سازی اقتصاد، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف سفرهای استانی دولت تقویت اقتصاد مردمی و رونق اقتصاد رقابتی است و در همین راستا فرصت های سرمایه گذاری در خیلی از استان ها احصا و موانع سرمایه گذاری هم کاملاً برطرف شده است.
معاون امور مجلس رئیس جمهور بابیان این که مدیریت جهادی لازمه جبران عقب ماندگی های سالهای گذشته کشور است، تاکید کرد: اگر طی هشت سال قبل هرسال ۵۰۰ هزار واحد مسکن راه اندازی می شد، امروز مشکل خاصی در بخش مسکن نبود ولی دولت مصمم است این عقب ماندگی ها را جبران کند.
وی ضمن اشاره به بهبود وضعیت درآمدی کشور، اذعان کرد: با وضعیت کنونی کشور امید می رود وضع عمومی و رفاه مردم بهتر شود و به شرایط بازنشستگان، کارمندان و کارگران رسیدگی شود.
حسینی اهمیت سرمایه گذاری را موردتوجه قرارداد و اظهار داشت: ایران در جنگ اقتصادی دشمن پیروز شد و آنها نتوانستند ایران را در انزوا قرار دهند؛ ایران طی یک سال قبل با عضویت در سازمان های فرا منطقه ای درحال فعال کردن بخش دیگری از ظرفیت های اقتصادی و تجاری است.
وی ضمن اشاره به ظرفیت بالای جوانان نخبه کشور، ابراز کرد: جوانان کشور با اتکا به شرکتهای دانش بنیان توانایی بالایی در پیشرفت در تمام حوزه های مختلف کشور دارند و در شرایط کنونی شاهد هم افزایی و همدلی در میان ارکان مختلف نظام و قوای سه گانه هستیم.
معاون امور مجلس رئیس جمهور افزایش ۴۰ درصدی صادرات غیرنفتی کشور طی یک سال قبل را موردتوجه قرار داد و اظهار داشت: علاوه بر این شاخصهای در ارتباط با سرمایه گذاری، گردشگری، خرید تضمینی محصولات کشاورزی و غیره هم وضعیت روبه به رشدی دارد.
منبع:

1401/06/05
21:32:33
351
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو