مسترکار - دنیای خودرو
مدیركل بنادر استان بوشهر خبر داد:

افزایش ۲۰۰ درصدی ترانزیت خارجی در بوشهر

افزایش ۲۰۰ درصدی ترانزیت خارجی در بوشهر به گزارش مستر کار، بوشهر مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اظهار داشت: در پنج ماهه نخست سال جاری ترانزیت خارجی در بندر بوشهر نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشدی ۲۰۰ درصدی به ثبت رسانده است.


محمد شکیبی نسب ظهر روز دوشنبه ۲۱ شهریور اظهار نمود: عواملی نظیر عملیات شبانه روزی بندری، بکارگیری گروههای کارگری تخصصی مناسب از لحاظ کیفی و کمی، پایش مستمر نرم عملیات تخلیه و بارگیری، کاهش سرویس تایم شناورها و کاهش بروکراسی از یک سو و فعالیتهای شرکت حمل و نقلی از طرفی سبب گشته است که ترانزیت کالا تا آخر مرداد سال ۱۴۰۱ در بندر بوشهر از مرز پنج هزار تن عبور کند و نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشدی ۲۰۰ درصدی همراه باشد.
وی بیان نمود: بندر قدیمی و خوشنام بوشهر در سالهای اخیر با آماده سازی زیرساخت های بندری توانسته رشد قابل ملاحظه ای در ترانزیت کالا تجربه کند که عمده کالاهای ترانزیتی این بندر دام زنده و خودرو به مقاصد کشورهای قطر و عراق است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: برنامه ریزی های اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر هم در جهت توسعه هرچه بیشتر ترانزیت کالا از بنادر استان بوده است و علاوه بر بندر بوشهر، بندر دیر هم از بهار سال قبل از مزیت رویه ترانزیت خارجی برخوردار شده است.
شکیبی نسب افزود: در پنج ماهه نخست سال جاری حدود ۲۰۰ باکس کانتینر تحت رویه ترانزیت خارجی در بندر دیر به مقصد کشور قطر بارگیری شده است.
وی خاطرنشان کرد: از آغاز مرداد ماه سالجاری با همکاری گمرک ایران و اداره کل گمرک استان مجوز رویه ترانزیت خارجی برای بندر گناوه هم صادر گردیده است که می تواند عملکرد آن بندر را توسعه دهد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اضافه کرد: در این خصوص دریافت مجوز رویه ترانزیت خارجی برای بندر کنگان هم در دست اقدام است.
شکیبی نسب اظهار نمود: پیشبینی می شود با عنایت به زیرساخت های بندری ایجاد شده، فعالیتهای شرکت حمل و نقلی در ماه های اخیر و همینطور پیرو سیاست های سازمان بنادر و دریانوردی، ترانزیت کالا از بنادر استان رشد قابل ملاحظه ای را در پیش داشته باشد.1401/06/21
14:01:21
196
5.0 از 5
تگهای خبر: خودرو , كالا , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو