مسترکار - دنیای خودرو
در ماه آگوست

تولید جهانی تویوتا رکورد زد

تولید جهانی تویوتا رکورد زد به گزارش مستر کار، تولید جهانی خودرو تویوتا در ماه آگوست با ۴۴.۳ درصد افزایش به رکورد یک ماهه رسید.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، شرکت تویوتا موتور امروز پنجشنبه اعلام نمود که تولید جهانی خودرو در ماه آگوست با سرعتی بی سابقه رشد کرده است، چونکه این بخش از همه گیری کووید-۱۹ بهبود یافته و ظرفیت تولید، به طور عمده در خارج از کشور افزایش پیدا کرده است.
این بیانیه اندکی تسکین موقتی را برای خودروساز ژاپنی عرضه می کند که آیا می تواند در شرایطی که چین محدودیت های همه گیر را لغو می کند و کمبود تراشه نشانه هایی از کاهش را نشان داده است به هدف تولید سالانه ۹.۷ میلیون خودرو پایبند باشد.
تولید خودرو در ماه اگوست نسبت به سال قبل ۴۴.۳ درصد افزوده شد که نخستین افزایش از مارس بود. بزرگ ترین خودروساز جهان از نظر فروش در ماه گذشته ۷۶۶ هزار و ۶۸۳ دستگاه خودرو در سرتاسر جهان تولید کرد که بالاتر از هدف خود برای حدود ۷۰۰ هزار دستگاه و بالاتر از تولید سال قبل یعنی ۵۳۱ هزار و ۴۴۸ خودرو بود.
تولید بیشتر در خارج از کشور افزایش پیدا کرد، به صورتی که تولید داخلی ۵.۶ درصد در سال نسبت به سال قبل افزوده شد و تولید خارج از کشور ۶۵.۱ درصد نسبت به سال قبل جهش کرد که همینطور برای ماه آگوست یک رکورد افزوده شد.
فروش خارج از کشور هم در ماه آگوست رکورد زد که ناشی از کاهش فروش پارسال به علت شیوع کرونا در چین و سایر نقاط آسیا بود. فروش خارج از کشور در ماه اگوست نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸.۹ درصد افزوده شد و به ۶۹۴ هزار و ۲۷۲ دستگاه رسید، در حالیکه در ژاپن با ۲۵.۸ درصد کاهش به ۸۲ هزار و ۷۷۵ دستگاه رسید چونکه کمبود تأمین قطعات و شیوع کووید- ۱۹ سبب اختلال در تولید شد.
البته فروش در ایالات متحده در ماه گذشته ۹.۸ درصد کاهش پیدا کرد.
منبع:

1401/07/08
10:23:32
158
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو