مسترکار - دنیای خودرو
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه امیركبیر اعلام كرد

ارائه بیش از 10 نوع تسهیلات به شرکت های دانش بنیان

ارائه بیش از 10 نوع تسهیلات به شرکت های دانش بنیان به گزارش مستر کار، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، اظهار داشت: صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر بیش از 10 نوع تسهیلات را به شرکت های دانش بنیان ارائه می کند.


به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا، هدی عابدی درباره ی صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، اظهار داشت: صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری پارک علم و فناوری و کارگزاری صندوق نوآوری و شکوفایی درصدد برآمده تا خدماتی را به شرکت های دانش بنیان ارائه کند.

وی با اشاره به تسهیلات صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، اظهار داشت: انواع تسهیلاتی که این صندوق به شرکت های دانش بنیان ارائه می کند، شامل «نمونه سازی (تا سقف ۵ میلیارد ریال)»، «سرمایه در گردش (تا سقف ۱۰ میلیارد ریال)»، «قبل از تولید صنعتی (تا سقف ۲۰ میلیارد ریال)»، «لیزینگ و استصناع (تا سقف ۲۰ میلیارد ریال)» و «تسهیلات جعاله» می شود.

بگفته عابدی همین طور «صدور انواع ضمانت نامه»، «ضمانت نامه پیش پرداخت»، «ضمانت نامه حسن انجام کار»، «ضمانت نامه شرکت در مناقصه» و «ضمانت نامه حسن انجام تعهدات» سایر خدمات صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر شمرده می شود.

وی اشاره کرد: صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، بمنظور مدیریت وجوه اداره شده نهادها و سازمان های دولتی، عمومی و خصوصی که بودجه هایی در زمینه های فناوری و نوآوری در اختیار دارد، می تواند عاملیت اجرائی این منابع مالی را بر عهده بگیرد و بمنظور پیشرفت و توسعه در راه فناوری و نوآوری کشور، خدمات ارائه کند.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر درباب یکی از تسهیلات این صندوق، اظهار داشت: تامین سرمایه در زمینه مشارکت و سرمایه گذاری خطر پذیر(VC) برای شرکتها و کسب و کارهای نوپا (استارت آپ ها) و کارآفرین و عموما دانش بنیان را که مستعد جهش و رشد ارزش هستند، در بخش سرمایه گذاری خطرپذیر این صندوق مورد حمایت قرار می دهد.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، وی افزود: از طرف دیگر، برمبنای ماده ۱۰۰ قانون برنامه سوم توسعه و ماده ۴۵ برنامه چهارم توسعه اقتصادی، صندوق ها می توانند در امتداد رفع نیازهای پژوهشی و فناوری های مورد نظر دستگاه های اجرائی و حمایت های مالی دولت از اشخاص حقیقی و حقوقی به عنوان عامل مالی آن مجموعه عمل کند.

عابدی اشاره کرد: همین طور اختصاص بهینه منابع مدیریت شده در کشور برای نیل به اهداف فناورانه و در زمینه پژوهش و فناوری این فرصت را فراهم نموده تا صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر مسیر توسعه با کاهش بوروکراسی اداری، تسریع در اجرای برنامه ها، ارائه خدمات مالی و اعتباری باکیفیت بالاتر، پیاده سازی مدلهای متنوع حمایتی به دستگاه های اجرائی ارائه کند.
منبع:

1401/08/23
11:44:02
213
5.0 از 5
تگهای خبر: پژو , تولید , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو