مسترکار - دنیای خودرو

ضربه سنگین در انتظار باندهای قاچاق پوشاک

ضربه سنگین در انتظار باندهای قاچاق پوشاک به گزارش مستر کار، مدیر کل دفتر هماهنگی مقابله و رصد جریان مالی ستادمبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: به زودی ضربه مهلکی به سرشبکه باندهای قاچاق پوشاک در کشور خواهیم زد.به گزارش مستر کار به نقل از مهر، «یاسر سوادکوهی» مدیر کل دفتر هماهنگی مقابله و رصد جریان مالی ستادمبارزه با قاچاق کالا و ارز در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد اظهار داشت: کالاهای که بوسیله مسافری شامل مرز هوایی و زمینی وارد کشور می شوند بدون شک سرشبکه های این کالاها مورد رصد قرار می گیرند. وی گفت: سر شبکه باندهای قاچاق پوشاک به کشور بوسیله قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز درحال شناسایی است و به زودی ضربه مهلکی به این باندهای مسافری و روزانه خواهد خورد.
مدیر کل دفتر هماهنگی مقابله و رصد جریان مالی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: موضوع اعلام آمار قاچاق در کشور طبق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تنها بوسیله ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز صورت می گیرد.
روش های مختلف قاچاق کالا
ایشان سپس اضافه کرد: برآورد حجم آمار قاچاق روش های مختلفی دارد که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از روش عرضه و تقاضا استفاده می نماید. سوادکوهی بیان داشت: رقم برآورد حجم قاچاق پوشاک در کشور طی سال ۹۶ به میزان ۲.۵ میلیارد دلار، سال ۹۷ به میزان ۱.۸ میلیارد دلار، سال ۹۸ به میزان ۶۷۲ میلیون دلار و سال ۹۹ به میزان ۱.۱ میلیارد دلار بود. وی با اعلان اینکه آخرین بر آورد حجم قاچاق پوشاک در کشور طی سال ۹۹ انجام شده است، اذعان کرد: متأسفانه حجم قاچاق پوشاک در کشور طی سال ۹۹ نسبت به ۹۸ بر مدار افزایشی بوده است. مدیر کل دفتر هماهنگی مقابله و رصد جریان مالی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پاسخ به سوالی در خصوص این که چرا در سال ۹۸ حجم قاچاق پوشاک در کشور کم شد، اظهار داشت: عمده قاچاق پوشاک به کشور بوسیله مسافری و پروازهای هوایی صورت می گرفت و با اهمیت ترین مبدا ورود کالای پوشاک قاچاق به ایران کشور ترکیه بود. وی با اعلان اینکه بسیاری از پروازها در کشور به سبب وقوع بیماری کرونا کنسل شد، اضافه کرد: کاهش تعداد پروازها و همین طور انجام اقدامات پیشگیرانه از طرف ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خوشبختانه دستاوردهای خوبی در زمینه مبارزه با قاچاق پوشاک در مملکت بدست آمد.
سوادکوهی افزود: مبارزه با قاچاق پوشاک فقط در سطح عرضه نیست چونکه بطور کلی در زمینه پوشاک پنج مرحله یعنی در مبادی ورودی، مسیر حمل و نقل، محل دپو و انبارش، فضای مجازی و سطح عرضه نیز طرح اجرا می شود. ایشان سپس تصریح کرد: اجرای طرح های مختلف در زمینه پوشاک همچنان به قوت خود باقیست و با قاچاقچیان و متخلفان در این حوزه به شدت برخورد خواهد شد.


منبع:

1401/08/28
10:45:39
242
5.0 از 5
تگهای خبر: كالا , مجاز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو