مسترکار - دنیای خودرو

دلیل افزایش قیمت خودرو چیست؟

دلیل افزایش قیمت خودرو چیست؟ به گزارش مستر کار، خوزستان رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی اهواز با اشاره به اینکه عدم واردات خودرو یکی از علل افزایش قیمت خودرو است، اظهار داشت: اخیرا اعلام نموده اند که واردات خودرو تا آخر سال صورت خواهد گرفت اما بعید می دانم که واردات خودرو تا آخر سال عملیاتی شود و تا وقتی که خودرو وارد نشود روند قیمت آن صعودی خواهد بود.عبدالرضا عساکره در گفت گو با ایسنا در مورد شرایط بازار خودرو در اهواز اظهار نمود: هم اکنون قیمت خودرو به اوج خود رسیده و قیمت خودرو های داخلی نسبت به ماه های گذشته حداقل ۱۰ درصد و قیمت خودرو های خارجی ۱۵ درصد افزوده شده است.

وی با اشاره به اینکه عدم واردات خودرو یکی از علل افزایش قیمت خودرو است، اضافه کرد: واردات خودرو قرار بود از آذرماه سال جاری آغاز شود و اخیرا هم اعلام نموده اند که واردات خودرو تا آخر سال صورت خواهد گرفت اما بنده بعید می دانم که واردات خودرو تا آخر سال عملیاتی شود. این مورد به سال آینده موکول خواهد شد و تا وقتی که خودرو وارد نشود روند قیمت آن صعودی خواهد بود.

رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی اهواز ضمن اشاره به این که نوسانات نرخ ارز از علل دیگر افزایش قیمت خودرو است، خاطرنشان کرد: مدتی بود که نرخ دلار روی ۳۳ هزار تومان ثابت مانده بود اما افزایش نرخ دلار به ۳۵ و نیم تا ۳۶ هزار تومان سبب افزایش قیمت خودرو شده است.

عساکره خاطرنشان کرد: مثلاً زمانی که نرخ دلار ۳۲ تا ۳۳ هزار تومان بود سانتافه ۲۰۱۷، ۸۰۰ میلیون تومان قیمت داشت اما با افزایش قیمت دلار همان خودرو به ۹۵۰ میلیون تومان تا یک میلیارد تومان رسیده است. یعنی حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان افزایش قیمت داشته است.

وی افزود: از طرفی شرکتهای سازنده خودرو مانند ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو افزایش قیمت خودرو اعلام می کنند و زمانی که سازندگان خودرو افزایش قیمتی را اعلام کنند قیمت آن در بازار به دو برابر قیمت کارخانه افزایش خواهد یافت.

عساکره در مورد وضعیت خرید و فروش خودرو در بازار اهواز اضافه کرد: از اواخر آبان ماه وضعیت خرید و فروش خودرو بهتر شده و حدود ۱۰ روز است که از رکود خارج شده است.

وی با اشاره به اینکه احتمال افزایش قیمت خودرو در ایام آینده وجود دارد، اظهار داشت: زمانی قیمت خودرو افزایش خواهد یافت که تقاضای خودرو بیشتر می شود و در آن شرایط قیمت خودرو باردیگر افزایش می کند. همینطور نرخ دلار هم صعودی بوده و اگر نرخ دلار نزولی شود قیمت خودرو هم کاسته می شود.

عساکره در مورد قیمت خودرو های داخلی در بازار اهواز اظهار داشت: هم اکنون قیمت خودرو پژوپارس سال ۳۴۰ میلیون تومان، پژو پارس تی یوفایو صفر ۴۲۵ میلیون تومان، تیبا ۲، ۲۲۰ میلیون تومان، ۲۰۶ تیپ ۲، ۳۳۵ میلیون تومان، دنا اتوماتیک ۵۸۵ میلیون تومان، دنا معمولی ۴۸۵ میلیون تومان، ۲۰۷ دنده ای سقف شیشه ۴۶۰ میلیون تومان، ۲۰۷ دنده اتومات ۵۱۰ میلیون تومان و سورن پلاس ۳۷۵ میلیون تومان است.

رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی اهواز در مورد خودرو های خارجی (خودروهای پلاک اروند)، اظهار داشت: قیمت توسان ۲۰۱۷ نیمه فول یک میلیارد تومان، توسان ۲۰۱۸ نیمه فول یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، سانتافه ۲۰۱۷ یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان، سانتافه ۲۰۱۷ نیمه فول یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان، اپتیما ۲۰۱۷ یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان، اپتیما ۲۰۱۸ نیمه فول در حد صفر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، رافو ۲۰۱۷ در حد صفر یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان، رافو ۲۰۱۸ کم کار ۲ میلیارد تومان، تی یو فای اف جی ۴ میلیارد تومان، پرادو ۲۰۱۷ در حد صفر۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، پرادو ۲۰۱۸، ۴ میلیارد و ۹۰ میلیون تومان، لندکروز ۲۰۱۷ کم کار ۵ میلیارد و ۸۰۰ و لندکروز ۲۰۱۸ کم کار در حد صفر ۷ میلیارد تومان است.

منبع:

1401/09/02
12:49:55
231
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو