مسترکار - دنیای خودرو
در آستانه شب یلدا؛

شیرینی گران نشده است

شیرینی گران نشده است به گزارش مستر کار، هر ساله در آستانه شب یلدا تقاضا برای خرید شیرینی افزایش خواهد یافت و با عنایت به عدم اعمال قیمت دستوری در این عرصه، احتمال گرانی شیرینی وجود داشت اما بررسی ها حکایت از ثبات نسبی قیمت دارد.به گزارش مستر کار به نقل از مهر، هر ساله با نزدیک شدن به شب یلدا، تقاضا برای خرید شیرینی افزایش خواهد یافت و با عنایت به شرایط حاکم، احتمال رشد قیمتی در این ایام وجود دارد. بر همین مبنا هم بررسی قیمت این گروه کالایی نشان داده است که قیمت شیرینی نسبت به قبل تغییر خاصی نداشته است.
علی بهره مند رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی تهران در مورد قیمت شیرینی گفته است که از سال قبل اتحادیه برای شیرینی قیمت دستوری تعیین نمی کند و ازاین رو عرضه و تقاضا در بازار تعیین کننده قیمت هستند. اما از آنجائیکه قیمت مواد اولیه (روغن، شکر و آرد) افزایش نیافته افزایش قیمتی در شب یلدا نخواهیم داشت.
وی تصریح کرده است که قیمت یک کیلوگرم شیرینی خشک در محدوده ۱۰۰ تا ۱۳۰ هزار تومان و شیرینی تر هم از کیلویی ۱۲۰ تا ۱۶۰ هزار تومان است که این قیمتها در شب یلدا گران نخواهد شد.
در همین راستا بررسی های خبرنگار مهر از بازار هم حکایت از آن دارد که قیمتها باآنکه در مناطق مختلف بین ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان تفاوت قیمتی دارند اما به قول قنادان با عنایت به عدم تغییر قیمت مواد اولیه، احتمال افزایش قیمت در شب یلدا بعید است.
بر همین اساس متوسط قیمت هر یک کیلوگرم شیرینی زبان ۱۰۵ تا ۱۳۵ هزار تومان، شیرینی دانمارکی ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار تومان، کیک یزدی ۷۵ تا ۹۰ هزار تومان، مربایی ۱۱۵ هزار تومان، بهشتی ۱۰۹ هزار تومان، کلمپه ۷۰ هزار تومان، کشمشی ۱۱۰ تا ۱۴۰ هزار تومان، نخودچی ۱۸۰ هزار تومان، پاپیونی ۱۳۰ هزار تومان و برنجی ۱۸۵ هزار تومان است.
همچنین متوسط قیمت هر یک کیلوگرم شیرینی خامه ای ۱۳۵ تا ۱۵۰ هزار تومان، لطیفه ۱۳۵ تا ۱۵۰ هزار تومان، رولت ۱۲۵ تا ۱۴۵ هزار تومان، ناپلئونی ۱۲۵ هزار تومان و چیزکیک ۱۱۰ هزار تومان است.
باید اشاره شود که قیمتها در مناطق شمالی با جنوبی متفاوت می باشد و در جدول زیر میانگین قیمتی ذکر شده است.
میانگین قیمت شیرینی تر و خشک شیرینی متوسط قیمت (تومان) زبان ۱۰۵ تا ۱۳۵ هزار تومان دانمارکی ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار تومان کیک یزدی ۷۵ تا ۹۰ هزار تومان مربایی ۱۱۵ هزار تومان بهشتی ۱۰۹ هزار تومان کلمپه ۷۰ هزار تومان کشمشی ۱۱۰ تا ۱۴۰ هزار تومان نخودچی ۱۸۰ هزار تومان برنجی ۱۸۵ هزار تومان خامه ای ۱۳۵ تا ۱۵۰ هزار تومان لطیفه ۱۳۵ تا ۱۵۰ هزار تومان رولت ۱۲۵ تا ۱۴۵ هزار تومان ناپلئونی ۱۲۵ هزار تومان چیزکیک ۱۱۰ هزار تومان


منبع:

1401/09/23
10:49:11
345
5.0 از 5
تگهای خبر: افزایش قیمت , تور , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو