مسترکار - دنیای خودرو

پیاز قصد کوتاه آمدن ندارد؟

پیاز قصد کوتاه آمدن ندارد؟ مستر کار: چند هفته ای می شود که قیمت پیاز بالا رفته و با وجود اقدامات صورت گرفته، هنوز قیمت آن در مغازه ها کاهش نیافته است.به گزارش مستر کار به نقل از ایسنا بر طبق مشاهدات میدانی از مغازه ها سطح شهر تهران قیمت هرکیلو پیاز قرمز ۲۷ تا ۲۹ هزارتومان و پیاز زرد و شیری نیز ۲۴ تا ۲۶ هزارتومان است.

حدود یک ماهی می شود که قیمت پیاز بالا رفته است. افزایش قیمتی که کارشناسان مربوطه دلیلهای مختلفی همچون صادرات، سردی هوا و دیرعمل آمدن محصولات، بارندگی، افزایش هزینه های تولید و صادرات برای آن عنوان کرده اند.

وزارت جهادکشاورزی در اواسط دی ماه در امتداد تنظیم بازار داخل و کاهش قیمت این کالای پرمصرف عوارض صادراتی پیاز را افزایش داد و از ۵۰ درصد ارزش پایه صادراتی به ۱۰۰ درصد رساند. بعد از آن یعنی حدود دو هفته قبل نیز رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران اعلام نمود که قیمت هرکیلو پیاز در میدان مرکزی میوه و تره بار ۲۰۰۰ تا۵۰۰۰ تومان کم شده است، کاهشی که به زودی اثر خودرا در بازار خواهد گذاشت.
با وجود افزایش عوارض صادراتی و کاهش قیمت نسبی در میدان مرکزی میوه و تره بار اما هنوز مشخص نیست چرا پیاز در مغازه ها ارزان نشده و حتی به قیمت های قبلی خود نیز برنگشته است.
منبع:

1401/11/06
13:51:18
190
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو