مسترکار - دنیای خودرو

مولدسازی محرمانه نیست

مولدسازی محرمانه نیست به گزارش مستر کار، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلان اینکه هیچ چیز در راه مولدسازی، محرمانه نیست، اظهار داشت: عملکرد صفر مولدسازی در گذشته بیان کننده این است که کسی تا حالا در کشور جرأت و جسارت مولدسازی را نداشته است.به گزارش مستر کار به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، محمد رضا پورابراهیمی مولدسازی دارایی های دولت را از موضوعات مهم در زمینه افزایش ظرفیت اقتصادی کشور برشمرد و اظهار داشت: برمبنای آمار تا حالا بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان از ظرفیت دارایی های دولت شناسایی شده که البته قسمتی از آن، مورد استفاده و بهره برداری است و قسمتی از آن بلااستفاده مانده یا از ظرفیت خیلی کم آن استفاده می شود.
این نماینده مجلس با اشاره به پیگیری دو هدف در اصلاح ساختار بودجه، تصریح کرد: هدف اول پوشش کسری بودجه و هدف دوم تبدیل «دارایی های فاقد استفاده» یا «با استفاده نامناسب» به دارایی های قابل استفاده می باشد.
وی همین طور با اشاره به این که تجربه تاریخی کشور ما در زمینه مولدسازی و بهره گیری از روش های مختلف در فضای مطلوبی رقم نخورده است، افزود: این فضا و تجارب، تصمیمات را تحت تاثیر قرار داده است. برای رفع معضل و مشکل اصلی موضوع مولدسازی دارایی های دولت، این پیشنهاد عنوان شد که از ظرفیتی با اختیارات تام استفاده گردد. اختیاراتی که به نظام، حاکمیت و دولت، افزایش نرخ بازدهی دارایی های کشور و افزایش ظرفیت های اقتصادی و کاهش کسری بودجه کمک نماید.
وی تجارب گذشته واگذاری و مولدسازی دارایی های دولت را سبب سلب جسارت تصمیم گیری از مدیران دانست و افزود: عملکرد مولدسازی برمبنای ارقام بودجه در سالهای اخیر نیز مؤید همین موضوع است.
پورابراهیمی مصوبه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا را حاصل لطمه شناسی اجرای مولدسازی در سنوات گذشته دانست و اظهار داشت: به همین دلیل قرار شد اختیارات ویژه به شرط این که مولدسازی تحقق یابد، داده شود، چونکه در غیر این صورت، عملاً مولدسازی نیز اتفاق نمی افتد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی متذکر شد: از طرف دیگر به سبب کاهش جسارت در تصمیم گیری مدیران، این مساله به یک «عدم اقدام» تبدیل گشته بود.
پورابراهیمی با تکیه بر راهگشا بودن مصوبه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا ابراز امیدواری کرد که این اقدام سبب چابک شدن دولت شود و اظهار داشت: هجمه رسانه ای که مقابل مولدسازی به وجود آمده نشان دهنده مؤثر بودن این مصوبه در راه بهبود اقتصاد کشور است.
به گفته رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، ضوابط و مقررات دست و پا گیر، مشکلات را دو چندان کرده و عملکرد صفر مولدسازی در گذشته نشان دهنده این است که کسی تا حالا در کشور جرأت و جسارت مولدسازی را نداشته است.
وی دادن اختیارات به اعضای هیأت عالی مولدسازی را به مفهوم عدم نظارت مجلس و دستگاهها ندانست و تاکید کرد: درباره ی این هیأت حتما در ادوار دوماهه، سه ماهه، ۶ ماهه و … گزارش عملکرد را از دولت مطالبه خواهیم کرد. به شفافیت و نظارت پذیری مولدسازی هیچ خدشه ای وارد نمی شود و هیچ چیز در راه مولدسازی، محرمانه نیست.


منبع:

1401/11/16
10:29:33
208
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو