مسترکار - دنیای خودرو

ارسال پیامک سامانه همتا باردیگر قطع شد!

ارسال پیامک سامانه همتا باردیگر قطع شد! به گزارش مستر کار، رییس اتحادیه دستگاه های مخابراتی تهران اظهار داشت: از هفته گذشته شاهد اختلال و قطعی مجدد در پیامک های ارسالی سامانه همتا به خریداران تلفن همراه هستیم.سید حسین سادات حسینی، رییس اتحادیه دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: از حدود یک هفته پیش شاهد اختلال و قطعی مجدد در پیامک های ارسالی سامانه همتا به خریداران تلفن همراه هستیم، برای ورود به سامانه همتا نیاز به دریافت پیامک کد فعال سازی و تأیید احراز هویت است؛ ولی هم اکنون به سبب عدم ارسال پیامک های سامانه همتا به خریداران، کد فعال سازی به افراد ارسال نمی شود؛ به همین خاطر خدمت رسانی ما به مردم در ارتباط با سامانه همتا متوقف شده است.
وی با اشاره به این که اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی ارتباطی و لوازم جانبی مرجع رسیدگی به خدمات تلفن همراه و مشکلات همتا است، اظهار داشت: هم اکنون ما روزانه حدود ۵۰ تا ۱۰۰ نفر مراجعه کننده (به صورت حضوری یا تلفنی) بابت مسائلی از قبیل فعال سازی و رجیستری تلفن همراه خریداری شده یا انتقال مالکیت گوشیهای دست دوم داریم؛ برای اینکه ارسال کد فعال‎ سازی از سامانه همتا متوقف شده است.
آسیب قطع شدن پیامک های همتا به خریداران تلفن همراه
سادات حسینی در این خصوص افزود: زمانی که شخصی بصورت قانونی (چه از بازار موبایل چه مسافری با پرداخت رجیستری) گوشی خریداری نموده و سیمکارت خودرا در داخل تلفن همراه قرار می دهد، از سامانه همتا پیامکی دریافت می کند که دستگاه قانونی بوده؛ اما فعال نشده است؛ بعد از آن، فرد ۱۰ روز مهلت دارد تا نسبت به فعال سازی کد دستگاه اقدام نماید.
به گفته رییس اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی ارتباطی و لوازم جانبی درصورتی که مسئله عدم ارسال پیامک های سامانه همتا ظرف روزهای آتی برطرف نشود، افرادی که در این بازه زمانی تلفن همراه خودرا خریداری نموده اند، گرفتار ضرر و زیان می شود؛ برای اینکه با اتمام بازه زمانی ۱۰ روزه، تلفن همراه آنها قطع خواهد شد و با مراجعه افراد به تضمین هم مسئله آنها حل نمی شود و تنها دولت باید نسبت به پیگیری موضوع اقدام نماید.
سادات حسینی در ادامه درباب بروزرسانی های زیاد سامانه همتا نیز بیان کرد: بارها این اتفاق افتاده که مردم با مراجعه به سامانه همتا با پیغام سامانه همتا درحال بروزرسانی است مواجه گشته اند که همین موضوع برای مردم مسئله آفرین بوده است؛ به همین خاطر باید برای حل این مورد نیز فکری اساسی و ریشه ای صورت گیرد.
رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی تهران در ارتباط با پروسه رجیستری تلفن های همراه توضیح داد: مسئله رجیستری و ثبت موبایل در دو مرحله به انجام می رسد، مرحله اول در مبادی ورودی کشور چه بصورت تجاری و چه بصورت مسافری تلفن های همراه برای رجیستر شدن و ورود قانونی ثبت می شود. مرحله دوم نیز در زمان خریداری و یا انتقال مالکیت به انجام می رسد.
وی درباب مرحله اول توضیح داد: اگر واردات بصورت مسافری باشد و افراد مبادرت به ثبت تلفن همراه خود نکنند، در صورت تک سیمکارت بودن تلفن همراه تا ۱ ماه و در صورت ۲ سیمکارت بودن آن تا ۲ ماه می توانند از تلفن همراه خود بصورت میهمان بهره گیرند.
مسافران باید نسبت به رجیستر کردن تلفن همراه خود اقدام کنند
سادات حسینی با اعلان اینکه با به انتها رسیدن مهلت ۱ یا ۲ ماهه استفاده از دستگاه تلفن همراه به عنوان مهمان، افراد جهت استفاده از سیمکارت خود، موظف به رجیستری تلفن همراه خود هستند، اظهار داشت: به این منظور نیاز است تا اشخاص هنگام ورود به کشور از مبادی گمرکی، دستگاه تلفن همراه خودرا اظهار کرده باشند و تا پیش از اتمام مهلت ۱ ماهه نیز نسبت به پرداخت حقوق گمرکی دستگاه اقدام نمایند.
با به انتها رسیدن مهلت یک ماهه، گوشیهای مسافری چگونه رجیستر می شود؟
رئیس اتحادیه دستگاه های مخابراتی با اشاره به عدم امکان رجیستری تلفن های همراه بعد از گذشت مهلت ۱ ماهه، اظهار داشت: باگذشت بازه زمانی ۱ ماهه بعد از اظهار در گمرک، چنانچه رجیستر نشود، درگاه پرداخت رجیستری دستگاه توسط گمرک بسته شده و اجازه پرداخت مبلغ را به مسافر نمی دهد.
وی افزود: بعد از قفل شدن شناسه، هیچ کد ملی دیگری نیز نمی تواند نسبت به پرداخت مبلغ رجیستری اقدام نماید و تنها در شرایطی که همان کد ملی ثبت شده در گمرک از کشور خارج شده و باردیگر ورود کند می تواند بابت پرداخت رجیستری اقدام نماید.
به گزارش مستر کار به نقل از مهر، قبل از این و در تابستان سال قبل نیز در یک مقطع زمانی یک ماهه، پیامک های ارسالی از طرف سامانه همتا قطع شده بود که این مساله ضرر و زیان برخی خریداران را بدنبال داشت و سبب بروز اختلافات شدید میان فروشندگان و خریداران تلفن همراه برای مرجوع کردن تلفن همراه شده بود.
لازم به ذکر است، هم اکنون، چنانچه افراد بدون اطلاع، گوشی قاچاق خریداری کنند، بدون هیچگونه هشدار و اعلام از طرف سامانه همتا، پس از ۳۰ روز آنتن گوشی شان بصورت خودکار قطع می شود؛ این در حالیست که قبل از این اگر خریداران تلفن همراه گوشی قاچاق می خریدند، بمحض آنکه سیمکارت در گوشی قرار می گرفت بلافاصله پیامک هشدار از سمت سامانه همتا برای این افراد ارسال می شد و مشتری می توانست با اطلاع از آن پیامک و بلافاصله بعد از خرید، فوراً گوشی را به فروشنده مرجوع کند و همین قضیه از اختلاف و درگیری بین مشتری و فروشندگان جلوگیری به عمل می آورد.


منبع:

1402/03/14
15:58:35
240
5.0 از 5
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , گمرك , مشتری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو