مسترکار - دنیای خودرو
معاون وزیر صمت:

صنعت با چالش ناترازی انرژی دست و پنجه نرم می کند

صنعت با چالش ناترازی انرژی دست و پنجه نرم می کند به گزارش مستر کار، معاون وزیر صمت با اعلان اینکه مساله آب یک چالش در صنعت است، اظهار داشت: مدیریت ناترازی انرژی یکی از شروط اصلی افزایش راندمان در سطح بخش صنعت است.به گزارش مستر کار به نقل از مهر، رضا محتشمی پور امروز در دهمین همایش جایزه راندمان معادن و صنایع معدنی ایران اظهار داشت: ما مسأله ای به نام ناترازی انرژی داریم که خصوصاً در صنایع معدنی به شدت تأثیرگذار است و پس مدیریت این ناترازی و مدیریت مصرف انرژی و برنامه هایی که صنعت بتواند در این وضعیت اجرائی کند یکی از شروط اصلی افزایش راندمان در سطح بخش صنعت است.
معاون وزیر صمت اضافه کرد: پس در سطح صنعت نمی توان بدون این که برنامه ای برای رفع ناترازی انرژی باشد سطح فعلی راندمان در صنعت حفظ و یا آنرا ارتقا داد. مساله آب یک چالش در صنعت است و حل این قبیل چالش ها یا کاهش آنها نیازمند همکاری مشترک برای دستیابی به یک اقدام مشترک است.
محتشمی پور اظهار داشت: یکی از کارهای سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ایجاد بستر همکاریهای مشترک است؛ برخی از اقدامات در سال قبل مورد پیگیری قرار|گرفت البته از برخی از پیگیری ها نتیجه مطلوب حاصل نشد مثل بحث لجستیک در بخش معدن که متولی آن وزارت راه و زیر مجموعه ها بود که استقبال لازم را برای این منظور نداشتند.
وی افزود: از طرفی توسعه تامین مواد اولیه اینروزها اهمیت زیادی دارد برای اینکه در بعضی از مواد معدنی مثل سرب، روی، آلومینیوم نیاز جدی به توسعه ظرفیت آن در داخل کشور و همین طور همکاری بین المللی داریم تا کمبود را جبران نماییم. ظرفیتهای خوبی برای تامین این مواد از آفریقا داشته ایم که تا حالا فعال نکرده ایم و سرعت کندی در عرصه بین الملل داشته ایم.
معاون وزیر صمت اضافه کرد: همین طور ظرفیتهای خوبی در منطقه برای تامین مواد معدنی مورد نیاز صنایع معدنی وجود دارد و پس از فعالین صنایع معدنی درخواست دارم تا راهکارهای مشترکی برای حل این گلوگاه ها ایجاد نماییم پس باید به کمک بخش خصوص این موضوعات در قالب انجمن ها پیگیری باشد.
وی اظهار داشت: مطالبی مانند تامین گاز و برق فراتر از پیگیری ازطریق یک نهاد است و باید با همت جمیع ذی نفعان این مسائل حل شود.


منبع:

1403/04/18
12:13:20
117
5.0 از 5
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو