مسترکار - دنیای خودرو
اظهارات رییس جدید ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز

نه تنها یقه می گیریم بلكه پیراهن هم پاره می نماییم

نه تنها یقه می گیریم بلكه پیراهن هم پاره می نماییم مستر كار: رییس جدید ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز اظهار داشت: برای كار در این بخش نه تنها یقه می گیریم بلكه پیراهن هم پاره خواهیم كرد.به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، علی مویدی خرم آبادی عصر امروز در مراسم معارفه خود بعنوان رییس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز اظهار داشت: در گذشته هم در زمینه مبارزه با مواد مخدر ۳۵ سال سابقه داشته ام و در حوزه قاچاق بی تجربه نیستم.

وی با بیان این كه بعضی می گویند برای ورود به عرصه قاچاق باید انتحاری اقدام نمود اضافه كرد: نصف عمر خویش را در محضر مرزنشینان گذرانده ام و می دانم كه هر گاه اسم قاچاق به میان می آید ذهن همه به سمت مرزها و مرزنشینان می رود، اما این نگاه درستی نیست.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و مواد مخدر اظهار نمود: وزیر كشور بر این نكته تاكید دارد كه برای مقابله با قاچاق لازم است كه كانون ها شناسایی شوند. قاچاق در كشور ما حالت مافیایی دارد و این گونه نیست كه ما بخواهیم تمام توجه خویش را به سمت مرزنشینان و مرزبانان معطوف كرده و به آن ها سخت بگیریم.

مویدی ادامه داد: همه می گویند اقتصاد ما بیمار است. قاچاق یكی از مواردی است كه سبب شده این اتفاق رخ دهد و الان نیاز به یك اقدام اورژانسی داریم. بر همین مبنا باید روی كانون های اصلی این پدیده تمركز نماییم. این مورد امكان پذیر نیست مگر آنكه با نگاه سیستمی و فرابخشی وارد این عرصه شویم چون كه هیچ دستگاهی به تنهایی نمی تواند در این بخش دستاورد خوبی داشته باشد. بر همین مبنا خواسته ما آن است كه تك تك دستگاه های مربوطه در این زمینه اقدام نمایند و بنابراین از فردا به تك تك این دستگاه ها مراجعه نموده و سهم آنان را مشخص خواهیم كرد.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز اظهار داشت: این ستاد خیلی تنبل و كند شده و شاید در دو تا سه سال قبل كمی تكان خورده باشد اما تا رسیدن به حد مطلوب كه نه حتی تا رسیدن به حد نسبی فاصله بسیار داریم. بر همین مبنا از قوه قضاییه انتظار بسیار داریم.

مویدی اضافه كرد: ما در این زمینه از قوه قضاییه انتظار بسیار داریم و برای این بخش چندین ماموریت در نظر گرفته ایم. همینطور در ستاد مبارزه با قاچاق كالا برای مجلس سهم بزرگی در نظر گرفته شده است.
رئیس سابق ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز:
هنوز با شرایط مطلوب فاصله داریم
حبیب الله حقیقی - رییس سابق ستاد مبارزه با قاچاق كالا و مواد مخدر - هم در این مراسم اظهار نمود: این ستاد یك ستاد حاكمیتی متشكل از هر سه قوه به حساب می آید و برای موفقیت آن لازم است همكاری قوای مختلف را شاهد باشیم.
وی با اشاره به اینكه در سال های گذشته شاهد كاهش 50 درصدی قاچاق در كشور بوده ایم اظهار داشت: این پیشرفت حاصل زحمات تمام دستگاه های عضو ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز به حساب می آید اما هنوز با شرایط مطلوب فاصله داریم و لازم است كه تمام پتانسیل دستگاه های مختلف به كار گرفته شود تا شرایط به سمت دستیابی به وضعیت مطلوب پیش رود.
وی همینطور از توجه وزیر كشور تشكر و اظهار نمود: انتخاب رییس جدید را یك حسن انتخاب می دانم و امیدوارم با كمك همه دستگاه های در رابطه با بحث قاچاق شاهد توفیق روزافزون در این حوزه باشیم.

1396/12/27
20:04:16
4610
5.0 از 5
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو