مسترکار - دنیای خودرو
معاون حجتی اعلام كرد:

ركورد صادرات سیب شكسته شد، ۵۳۵ هزار تن صادرات داشتیم

ركورد صادرات سیب شكسته شد، ۵۳۵ هزار تن صادرات داشتیم مستر كار: معاون امور باغبانی وزارت جهاد كشاورزی اعلام نمود: صادرات سیب كشور تا ۲۰ اسفندماه سال جاری از مرز ۵۳۵ هزارتن گذشت كه این میزان در تاریخ كشور رقمی بی سابقه به حساب می آید.


به گزارش مستر كار به نقل از وزارت جهاد كشاورزی، محمدعلی طهماسبی اظهار داشت: عمده صادرات سیب كشور به كشورهایی چون هند، پاكستان، عراق، افغانستان و روسیه می باشد و پیش بینی می گردد كه با ادامه روند كنونی بیش از ۷۰۰ هزارتن سیب تولیدی كشور صادر شود.
وی اضافه كرد: این موفقیت بی نظیر در سایه اتخاذ سیاست بازار در برابر بازار از جانب وزارت جهاد كشاورزی بویژه زمینه سازی و تلاش های لازم از جانب معاونت بازرگانی و دفتر امور بین الملل این وزارتخانه حاصل شده است.
معاون امور باغبانی وزارت جهاد كشاورزی اضافه كرد: در سال ۹۶ افزون بر ۲۲ میلیون و ۴۵ هزارتن انواع محصولات باغی و گلخانه ای در كشور تولید شده كه این میزان تولید نسبت به سال ۹۵، یك میلیون و ۲۵۰ هزار تن رشد داشته است.
وی خاطرنشان كرد: با رصد صورت گرفته از باغات كشور، پیش بینی می گردد میزان تولید محصولات باغی در سال ۹۷ هم از رشد مناسبی برخوردار باشد.
طهماسبی اظهار داشت: هیچ گونه مشكل و نگرانی برای تامین و توزیع میوه های مورد نیاز مردم از قبیل سیب، پرتقال و كیوی در روزهای عید و بعد از آن وجود نداشته و ما حتی با مازاد تولید هم مواجه هستیم.
وی اظهار داشت: توسعه گلخانه ها، احداث باغات در اراضی شیبدار، توسعه كشت گیاهان دارویی و شناسنامه دار كردن نهال های استاندارد كه تمامی آن از جانب بخش خصوصی صورت خواهد گرفت از اولویت های كاری معاونت باغبانی وزارت جهاد كشاورزی به حساب می آید و دولت با اختصاص تسهیلات با كارمزد ۶ درصد با استفاده از سامانه كارا از این فعالیت های تولیدی حمایت لازم را به عمل خواهد آورد.
معاون امور باغبانی وزارت جهاد كشاورزی با بیان این كه سطح گلخانه های مدرن كشور تا آخر سال ۹۶ به ۱۲ هزار و ۵۰۰ هكتار رسیده است، تصریح كرد: در برنامه ششم توسعه ۱۸ هزار و ۵۰۰ هكتار و در افق ۱۴۰۴ بالغ بر ۴۸ هزار هكتار به گلخانه های مدرن كشور افزوده خواهد شد.
طهماسبی خاطرنشان كرد: توسعه گلخانه های كشور با هدف تامین نیاز بازار، صنایع مرتبط و زنجیره های تولید با شیب مناسبی درحال اجرا می باشد.

1397/01/06
13:33:37
4919
5.0 از 5
تگهای خبر: صادرات , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو