مسترکار - دنیای خودرو

كاهش مصرف سوخت خودروهای داخلی

كاهش مصرف سوخت خودروهای داخلی به گزارش مستر كار وزارت صنعت، معدن و تجارت كاهش مصرف سوخت خودروهای داخلی به میانگین شش لیتر در هر صد كیلومتر را برای بازه زمانی چهار ساله هدف گذاری نموده است.


به گزارش مستر كار به نقل از ایسنا، وزارت صنعت، معدن و تجارت اسفند ماه سال گذشته (۱۳۹۵) ویرایش دوم "برنامه راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت" را تدوین و مصوب كرد.
در این برنامه راهبردهای این وزارتخانه برای توسعه بخش صنعت و معدن كشور پیش بینی شده كه بخشی از آن نیز در رابطه با "برنامه راهبردی صنعت خودرو" است.
در برنامه راهبردی صنعت خودرو راهكارهایی در زمینه توسعه و گسترش كمی و كیفی صنعت خودرو و قطعه ایران در حوزه های مختلف پیش بینی شده كه از جمله آن كاهش مصرف سوخت خودروهای تولید داخل است.
در این زمینه در برنامه راهبردی صنعت خودرو پیش بینی شده كه در سال ۱۴۰۰ مصرف سوخت خودروهای تولید داخل باید به میانگین شش لیتر در هر صد كیلومتر كاهش یابد.
همچنین در این سند هدف گذاری شده كه تا پایان سال جاری (۱۳۹۶) میانگین مصرف سوخت خودروهای داخلی به هفت لیتر در هر صد كیلومتر كاهش یابد.
این در حالی است كه طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت میانگین مصرف سوخت خودروهای تولید داخل در سال ۱۳۹۴ معادل ۹ لیتر در هر صد كیلومتر بوده است.

 

1396/06/09
14:24:06
5083
5.0 از 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو