مسترکار - دنیای خودرو
وزیر بهداشت در بازدید از پیشرفت احداث بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی در قم؛

بیمارستان خاتم قم، پروژه بی نظیری در سطح كشور است

بیمارستان خاتم قم، پروژه بی نظیری در سطح كشور است مستر كار: بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی خاتم قم اثر وضعی بسیار شایانی در خدمات سلامت در كل كشور خواهد داشت.به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، پنجشنبه ۱۶فروردین ماه ۱۳۹۷ از بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی خاتم در شهر قم كه با حمایت بانك پاسارگاد و در جهت ایفای مسئولیت های اجتماعی این بانك ساخته می شود، بازدید نمود.
طبق اعلام روابط عمومی بانك پاسارگاد، در آغاز سال ۱۳۹۷، گام های بلندی در جهت توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در شهرهای مختلف برداشته می گردد كه در این راستا، دكتر سید حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، مسئولان وزارت نیرو، نماینده های مجلس، استاندار، اعضای شورای شهر و جمعی از مسئولان استان قم و دكتر مجید قاسمی مدیرعامل بانك پاسارگاد، با بازدید از پروژه ی بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی خاتم در شهر قم، بر كیفیت ساخت و تسریع در خدمت رسانی این بیمارستان نظارت كردند.

بانك پاسارگاد با تولید هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد، در جهت تقویت مشاركت بخش خصوصی در حوزه سلامت و ایفای مسئولیت های اجتماعی، احداث شهرك های سلامت و ۷۰۰۰ تخت بیمارستانی در شهرهای مختلف ایران را در دستور كار قرار داده و بیمارستان خاتم هم با حمایت این بانك توسط هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد، در ۸ طبقه و با مساحتی بالغ بر ۲۰۰ هزار متر مربع در یك مجتمع آموزشی درمانی در شهرك سلامت خاتم، در حال ساخت است و بهار ۱۳۹۸ به بهره برداری خواهد رسید.
دكتر هاشمی كه تابحال با تاكید بر دانش، تجربه و تلاش اقدامات با ثباتی را در جهت ارتقای كیفیت بهداشت و سلامت عمومی و در دسترس قرار دادن خدمات درمانی برای آحاد افراد جامعه به انجام رسانده است، با قدردانی از دست اندركاران ساخت بیمارستان ۱۰۰۰تختخوابی خاتم، كه پیش از این با عنوان خدمت جهادی بانك پاسارگاد از آن یاد كرده بود، اظهار داشت: این پروژه با انگیزه های اعتقادی برای عزت و سربلندی جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی شروع شده و با همكاری یكایك مسئولان، این خیر عظیم با سرعت بیشتری پیش می رود. بی گمان اگر ان شاءالله این پروژه به ثمر برسد، اثر وضعی بسیار شایانی در خدمات سلامت در كل كشور خواهد داشت.

وی اضافه كرد: به عبارتی، توقع مردم و خریداران خدمت همتراز خدمتی می گردد كه در این بیمارستان عرضه خواهد شد. ازاین رو مهندسی ما تغییر خواهد كرد؛ نه تنها در بخش معماری كه در بخش تأسیسات و خدمات پزشكی و استفاده از فناوری های نوین، از خدمات الكترونیك تا رباتیك شدن خیلی از خدمات مانند اعمال جراحی، این تغییرات انجام می گیرد و به ارتقای دانش و مهارت مردم هم كمك خواهد نمود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، ضمن ابراز خرسندی از تولید یك پایگاه علمی در قم، عنوان كرد: با عنایت به جاذبه های قم جای چنین خدمتی خالی بود و با این سرمایه گذاری، این شهر می تواند قطب گردشگری سلامت هم باشد. ان شاءالله كمك های همه ی عزیزان در استانداری، شهرداری، شورای شهر، وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو و سایر دستگاه ها مستدام باشد تا این پروژه سریعتر به ثمر بنشیند.
دكتر هاشمی در انتها با آرزوی سلامتی و توفیق بیشتر برای دكتر قاسمی، اضافه كرد: این بیمارستان پروژه ی بی نظیری در سطح كشور است و این كار با ارزش، صدقه جاریه ای است كه خداوند ان شاءالله از شما قبول كند.
در این مراسم همینطور دكتر مجید قاسمی مدیرعامل بانك پاسارگاد در سخنانی تصریح كرد: روحیه ی دكتر هاشمی بیشترین و بهترین مشوق بود به جهت اینكه بتوانیم به این میدان بیاییم. امیدواریم با احداث ۷۰۰۰تخت بیمارستانی، به مردم شریف كشور خدمت نماییم و نخستین بیمارستان بتواند فرایند ساخت و بهره برداری از دیگر بیمارستان ها را تسریع كند.


دكتر مخبر مدیرعامل هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد، پیرامون خصوصیت های ممتاز بیمارستان ۱۰۰۰تختخوابی خاتم قم خاطرنشان كرد: بیمارستان در سه قطب آموزشی، سلامت-درمانی و قطب خدمات-رفاهی طراحی شده و در حال ساخت است. قطب درمانی و سلامت شامل بیمارستان یك هزار تختخوابی، كلینیك ها، باغ گیاهان دارویی، اورژانس هوایی و مركز توریسم سلامت و طب ورزشی است.
وی اضافه كرد: قطب آموزشی از دانشگاه علوم پزشكی، فضاهای كمك آموزشی و خدماتی، مهد كودك و دبستان، خوابگاه و مجموعه ورزشی و رفاهی دانشگاه تشكیل می گردد و قطب خدماتی و رفاهی، از بخش هایی نظیر هتل توریسم سلامت، مهمانسرا برای اقامت همراهان بیمار، مجموعه ورزشی چند منظوره، سوئیت اقامتی كاركنان، تالار پذیرایی و رستوران، پارك و بوستان، مركز مدیریت، نگهداری و پشتیبانی، كتابخانه، مسجد، سالن اجتماعات، پاركینگ و سایر فضاهای جنبی تشكیل می گردد.
مدیرعامل هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد در مورد مشخصات بیمارستان هزار تختخوابی خاتم قم اضافه كرد: طراحی این بیمارستان بر مبنای آخرین استانداردهای اروپا انجام گرفته و نوع سازه ی آن، اسكلت فلزی به همراه هسته بتنی(دیوارهای برشی) است كه در ۶طبقه به همراه دو طبقه زیرزمین ساخته می گردد. بیمارستان شامل سه بلوك بوده و طراحی آن برپایه بیمارستان سبز و روش درمانی بر مبنای آخرین تجربیات جهانی به روش كلینیك غیر متمركز شكل گرفته است. در سیستم رختشوی خانه و سیستم دفع فاضلاب بیمارستان از آخرین تكنولوژی های روز دنیا، بدون دخالت انسانی به دلایل بهداشتی و بدون آلودگی محیط زیستی بهره گرفته شده است. طراحی و سازه های بیمارستان به نحوی است كه در حین و پس از زلزله بدون وقفه به عملیات خود ادامه می دهد و در برابر زلزله كاملاً ایمن است.

شایان ذكر است این بیمارستان بعنوان یكی از پیشرفته ترین مراكز عرضه همزمان خدمات پزشكی، درمانی و آموزشی، با برخورداری از بالاترین سطح استانداردهای درمانی و سلامت در سطح كشور، در جایگاه نخست توسعه سازمان یافته در نظام سلامت و آموزشی پزشكی قرار خواهد گرفت و ضمن كاربری های درمانی، كاربری آموزش عالی با تأسیس دانشگاه علوم پزشكی و ظرفیت پذیرش سالانه ۳ هزار دانشجو و همینطور كاربری اقامتی و تفریحی با احداث هتل و عرضه خدمات گردشگری، سلامت و اسكان كادر درمانی و آموزشی هم انجام خواهد پذیرفت.
بیمارستان خاتم، دارای بخش های قلب و عروق، گوارش، ژنیكولوژی و زایمان، كودكان، ریه و بیماری های تنفسی، داخلی، مغز و اعصاب، غدد، ارتوپدی و تروما به همراه اتاق های جراحی، اورژانس، آندوسكوپی، آزمایشگاه، تصویربرداری، فیزیوتراپی، مراقبت های ویژه، دیالیز، كلینیك مراقبت های بعد از جراحی، پزشكی هسته ای و پرتودرمانی خواهد بود و با همكاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی؛ ۶۰% ظرفیت این بیمارستان با تعرفه دولتی فعالیت خواهد نمود.
عملیات ساخت این بیمارستان از اواخر بهمن ماه سال ۹۴ شروع شده و هم اكنون ۸۰۰ كارگر و مهندس در سه شیفت در طول شبانه روز در این پروژه، فعالیت دارند تا در بهار ۱۳۹۸ به بهره برداری برسد.

1397/01/18
14:55:19
4903
5.0 از 5
تگهای خبر: خدمات , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
mastercar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر كار محفوظ است

مستر كار

فروش خودرو و اخبار خودرو